NBA: Boston kroz dramu do "brejka"

Seltiksi preoteli Orlando Medžiku prednost domaćeg terena, pobjedivši ih rezultatom 92:88 u prvoj utakmici finala Istočne konferencije.

NBA: Boston kroz dramu do "brejka" Izvor: MONDO

Neizvjesne završnice nije ni trebalo da bude, jer je Boston tri i po četvrtine bio u dominantnoj ulozi.

Imali su gosti 20 poena razlike u trećoj četvrtini, "plus 16" na početku četvrte i (izgledalo je) nedostižnih 88:75 kada je Rej Alen ubacio trojku pet i po minuta prije kraja.

Ali Orlando se tada trgnuo, zaigrao mnogo bolju odbranu i serijom od 10:0 prišao na 88:85.

Pol Pirs je fauliran 12 sekundi prije kraja, realizovao je oba slobodna bacanja, a Vins Karter na drugoj strani samo jedno. Priskočio je, iz drugog plana, najniži igrač na parketu - Džamir Nelson - smanjivši na 90:88.

Alen, koji je zaboravio da zagradi Nelsona, iskupio se pogođenim penalima, a Rašard Luis nije uspio da trojkom dovede dramu do potpunog usijanja...

Alen je zabilježio 25 poena i sedam skokova, Pirs 22 poena, devet skokova i pet asistencija, a dvocifren učinak imao je samo još Rašid Valas - 13 poena.

Kod Orlanda su najefikasniji bili Karter sa 23 poena i Nelson sa 20 uz devet asistencija.

Dvajt Hauard nije se naigrao protiv Bostonovih centara, pogodio je svega tri od deset šuteva iz igre, načinivši usput sedam grešaka. Donekle se iskupio sa 12 skokova i pet blokada, ali njegova slaba partija odrazila se na cijeli tim "magičnih", koji su prethodno eliminisali Šarlot i Orlando sa po 4:0.

Seltiksima je ovo treća uzastopna pobjeda na gostovanjima, poslije dva trijumfa u Klivlendu.

Iako su katastrofalno igrali u završnici regularnog dijela sezone, oni su sada favoriti za mjesto u velikom finalu!

Druga utakmica finala Istoka igra se u noći između utorka i srijede, ponovo u Orlandu, dok će Los Anđeles Lejkersi i Finiks početi finale Zapada u utorak rano ujutru po centralnoevropskom vremenu.