KOŠARKA BiH: Široki odbranio titulu!

Košarkaši Širokog odbranili su titulu šampiona BiH savladavši u srijedu Igokeu 83:68 u trećoj utakmici finala plej-ofa.

KOŠARKA BiH: Široki odbranio titulu! Izvor: MONDO

Poslije pobjede u Širokom Brijegu i Aleksandrovcu Široki je napravio i treći odlučujući korak ka odbrani titule završivši finalnu seriju plej-ofa pobjedom u svojoj Pecari 83:68 (23:18, 18:17, 27:22, 15:11).

Košarkaši Širokog vodili su gotovo cijeli meč, a jedino vođstvo Igokee bilo je ono na samom početku 2:0.
Igokea je pružila bolju partiju nego u Aleksandrovcu, ali nedovoljno dobru da spriječi dominaciju ekipe Ivana Velića i poraz kojim se definitivo oprostila od titule šampiona.

Široki je nakon vođstva 41:35 na poluvremenu još angažovanije krenuo u napad i povećavao prednost do konačnih 83:68

Na poluvremenu su domaći košarkaši imali prednost od šest poena (41:35), ali u nastavku je ta prednost iz minuta u minut samo povećavana, do konačnih 83:68 i velikog slavlja u dvorani na Pecari.