Cedevita "razbila" Cibonu i stigla do preokreta

Tim Jurija Zdovca ubjedljivo slavio u trećem meču finala hrvatskog prvenstva i stigao na korak od odbrane titule

Cedevita "razbila" Cibonu i stigla do preokreta Izvor: MN PRESS

Cedevita je gubila 1:0 od Cibone na startu finalne serije plej-ofa hrvatskog prvenstva, ali je u potpunosti preokrenula rezultat u svoju korist (2:1) i stigla na korak od odbrane titule.

Cedevita je u trećem meču očitala lekciji Ciboni, upisavši ubjedljiv trijumf - 81:54 (22:15, 27:12, 15:15, 17:12).

Ekipa Jurija Zdovca već u finišu prve četvrtine dodala je gas i serijom 15:3 praktično prelomila meč. Podatak da su u prvih 11 minuta meča ubacili pet trojki najbolje pokazuje koliko su bili raspucani protiv gradskog rivala.

Nakon furioznog starta Cedevite Cibosi nisu uspjeli da smanje razliku ispod 15 poena.

Cedevitu su predvodili Džanan Musa i Demetris Nikols sa po 12 poena, dok je Ivan Ramljak postigao 11. U ekipi Cibone istakao se Domagoj Bošnjak sa 15 poena.

Prvu priliku da završe kompletan posao i osvoje pehar košarkaši Cedevite imaće u nedjelju, kada je na program četvrti meč u kojem će Cibona biti domaćin.