OAKA u šoku: Brejk Olimpijakosa

U prvom meču finalne serije plej-ofa Olimpijakos je kao gost slavio protiv gradskog rivala i aktuelnog šampiona Grčke.

PANATINAIKOS - OLIMPIJAKOS 65:75 Izvor: MN PRESS

Grčko prvenstvo je ušlo u tradicionalnu fazu, odnosno finalnu seriju između Panatinaikosa i Olimpijakosa.

Ovaj put prednost domaćeg terena imaju košarkaši Panate koji su prvi meč igrali pred svojom publikom, ali to im nije previše pomoglo.

Večeras u dvorani OAKA, takođe tradiocionalno neprijateljski raspoloženoj, igrači Olimpijakosa su uzeli "ponuđeno", posebno u posljednjoj četvrtini:

PANATINAIKOS - OLIMPIJAKOS 65:75 (26:19, 6:16, 17:17,16:23)!

Domaći košarkaši se nisu snašli u gustoj završnici, neki se nisu ni "pojavili", u kojoj je tim iz Pireja trojkom Vangelisa Mancarisa u završnim minutama stekao prednost od deset poena i sačuvao je do kraja.

"Pao" je imao i deset poena viška, ali su u drugoj četvrtini postigli samo šest poena, a udrugom poluvremenu izgubili konce igre u napadu, očajno šutirali slobodna bacanja (24/37) i dozvolili Olimpjakosu, koji takođe nije briljirao, da "ukrade" prednost domaćeg terena.

Vrijedi napomenuti i slabu partiju Vasilisa Spanulisa koji je večeras  šutirao 1/10 iz igre uz četiri izgubljene lopte.

Kod "zelenih" najefikasniji je bio Majk Džejms sa 23 poena, deset sa linije slobodnih bacanja. Povratnik iz NBA lige se ipak ne može pohvaliti sa 5/14 iz igre. Odličan na oba dijela terena je je bio Kris Singlton, 18 poena i 10 skokova, koji je završnim minutama utakmice preuzimao odgovornost, ali bez uspjeha.

U redovima Olimpijakosa Kostas Papanikolau je ubacio 14, a Brajan Roberts 12 poena. Janis Papapetru je imao 10, a Vangelis Mancaris 11 poena. Nikola Milutinov je odigrao 14 minuta i za to vreme imao po četiri poena i skoka.

Sljedeća utakmica u dvorani "Mira i prijateljstva" se igra u četvrtak od 18 časova uz direktan prenos na televiziji Arena Sport.

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 65-75 {3/6/18} Highlights 1ος Τελικός Stoiximan Basket League
Izvor: Youtube/adamisTV