Stotka u košu Zvezde

Košarkaši Partizana bili su više nego ubjedljivi u četvrtom ovosezonskom vječitom derbiju. Pobijedili su Crvenu zvezdu sa 103:75. Radnički dobio FMP.

Stotka u košu Zvezde Izvor: MONDO

Košarkaši Partizana postali su prvi domaćin koji je ove sezone riješio vječiti derbi u svoju korist.

Poslije tri pobjede uslovo rečeno gostiju u mečevima crno i crveno-bijelih, u subotu uveče šampion je pred oko 3.500 uglavnom svojih navijača bio više nego ubjedljiv protiv Zvezde.

U 12. kolu Superlige: Partizan - Crvena zvezda 103:75 (25:24, 31:13, 27:26, 20:12).

Bila je to najubjedljivija jednog rivala ove sezone. Ujedno Partizan je poveo sa 3:1 u međusobnim duelima sa Zvezdom, računajući i mečeve odigrane u NLB ligi, a prvi put nije pobijedio tim čijih je navijača bilo manje na tribinama Pionira.

Partizanu ova pobjeda, pred mečeve sa Borcem i Metalcem gotovo da garantuje pol-poziciju pred start plej-ofa, dok je jedina dobra stvar po crveno-bijele u očajnoj partiji vijest da je u isto vrijeme Radnički uspio da pobijedi FMP u Kragujevcu.

Taj rezultat ekipu Aleksandra Trifunovića ostavlja na četvrtoj poziciji sa pobjedom više od "pantera". S obzirom na to da je Zvezda dva puta pobijedila FMP u Superligi, Trifunoviću i njegovim momcima potrebna je jedna pobjeda u dva kola da bi osigurali mjesto u polufinalu plej-ofa, ali i učešće u NLB ligi dogodine.

U narednom kolu, Crvena zvezda dočekuje Radnički, kada će imati priliku da pobjedom sa više od osam poena razlike pretekne Kragujevčane na trećem mjestu. U posljednjem kolu, crveno-bijeli idu u Vršac.

PARTIZAN: Roberts 9, Sinovec, Mekejleb 23, Kecman 13, Milošević 3, Rašić 3, Mitrović 6, Božić 8, Marić 8, 7 sk, Veseli 21, 4 sk, Đekić 7, Vraneš 2.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj 15, Milošević, Kikanović 17, Radosavljević, Nedović 6, Stević 5, Radivojević 9, Jelovac 1, Rondović, Stojačić, Štimac 4, Bjelica 18, 4 sk.

Prva četvrtina donijela je 49 poena, sa jednom upečatljivom serijom crno-bijelih od 11:14, do 22:14.

Košem Vladimira Štimca preko Slavka Vraneša, Zvezda je u potpunosti uhvatila priključak - 25:24. Ispostavilo se da je to bio posljednji trenutak kada je Trifunovićev tim bio "u meču".

Partizan je drugu četvrtinu "otvorio" sa 7:0, a onda je počeo pravi rafal crno-bijelih van linije za tri poena. Lorens Roberts, Dušan Kecman, Petar Božić, Aleksandar Rašić... Za tili čas, na semaforu je pisalo 51:30, uz podatak da je ekipa Duška Vujoševića do minut pred kraj poluvremena šutirala trojke 8/11. Ž

To je više od 70 odsto uspješnosti...

Na poluvrijeme se otišlo sa 56:37 u korist domaćina, a dominacija istog tima dodatno je produbljena u trećoj četvrtini. Kecman je pogodio trojku od table, devetu crno-bijelu na meču.

U trenucima kada je protivniku sve, baš sve išlo od ruke, crveno-bijeli su pokušavali da zadrže mir. To klupi Zvezde i nije baš uspelo u 24. minutu, kada je sudijska trojka Maričić/Mrdak/Mažić dosudila tehničku grešku gostima.

Jan Veseli pogodio je četiri slobodna bacanja u nizu, potom je Lester Mekejleb ubacio dva poena i na semaforu je pisalo - 74:44. Na 30 poena razlike, navijači Partizana počeli su sa skandiranjem: "Pomozi Bože", a derbi je zvanično bio završen.

Prelaskom u zonu, crveno-bijeli su na kratko došli do daha (83:63). Tada su se malo fizički, više verbalno pokačili Slavko Vraneš i Vladimir Štimac, zbog čega su obojica morala na klupu, a jedan napad do kraja utakmice dijelio je crno-bijele od povratka na "plus 30".

Ovog puta, šut uz sirenu sa pola terena nije završio u obruču, ostalo je 103:75.

Radnički dobio triler protiv "pantera"

Filip Čović i Miroslav Raduljica promašili su produžetak protiv Radničkog u Kragujevcu u najvažnijem meču 12. kola Superlige, a možda i učešće FMP-a u regionalnoj ligi naredne sezone.

U dramatičnoj utakmici u dvorani "Jezero", pred oko 3.000 gledalaca Radnički je pobijedio FMP 86:84 (18:20, 18:26, 31:19, 19:19) i napravio gigantski korak ka plej-ofu srpskog prvenstva i učešću u NLB ligi.

Posljednji minut bio je za infarkt. Radnički je vodio 83:82, da bi Filip Čović ubacio oba slobodna bacanja za vođstvo "pantera" 84:83.

Trener Radničkog Miroslav Nikolić zatražio je tajm-aut poslije kojeg je Marko Brkić pogodio "trojku" za prednost domaćina 86:84.

FMP je imao posljednji napad. Najpre je Čović promašio za dva poena, loptu je pod obručem uhvatio Raduljica, ali je i on promašio da bi glavni igrač meča Brkić uhvatio loptu za veliko slavlje Kragujevčana.

Brkić je meč završio sa 23 poena i šest skokova, a njemu uz rame bio je Vukašin Aleksić sa 20 poena. Kod FMP-a izdvojili su se Filip Videnov sa 23 poena i Raduljica sa 17 poena.

Pred posljednja dva kola "panteri" imaju dve pobjede manje od Radničkog i pobjedu zaostatka za Zvezdom.

Hemorfam je rutinski dobio Tamiš u Pančevu, a igrač utakmice bio je Boban Marjanović sa "dabl dabl učinkom" - 20 poena i čak 17 skokova