Sl: Zvezda stigla do plej-ofa i NLB lige

Zvezda pobijedila Radnički i obezbijedila plej-of i NLB ligu. Partizan bez Robertsa u Čačaku stigao do 12. trijumfa i prvog mjesta pred završnicu SL.

Sl: Zvezda stigla do plej-ofa i NLB lige Izvor: MONDO

Crvena zvezda uspjela je da pretposljednjem kolu obezbijedi učešće u plej-ofu Super lige, ali i nastup u regionalnom takmičenju (NLB liga) naredne sezone.

Zvezda je pred oko 2.000 gledalaca u zanimljivom meču pobijedila Radnički sa 94:82 (27:16, 22:30, 23:11, 22:25).

Crveno-bijeli imali su više junaka u utorak uveče, ali se opet izdvojio Vuk Radivojević, koga su saigrači u posljednjem minutu iznijeli sa terena zbog povrede koljena.

Kapiten je imao "dabl-dabl" učinak - 17 poena i čak 11 asistencija. Veliki doprinos dali su i Stefan Stojačić sa 23 poena (4/6 za tri), Elmedini Kikanović sa 19 i Nemanja Bjelica sa 16 poena (osam skokova).

S obzirom da je domaćin meč dobio sa preko osam poena, rasplet oko trećeg i četvrtog mjesta biće tek u posljednjem kolu. Ukoliko Zvezda slavi u Vršcu zauzeće treće mjesto.

Mnogi su utakmicu protiv Radničkog proglasili kao meč sezone za Crvenu zvezdu.

Pobjeda je crveno-bijelima donosila plasman u plej-of i učešće u NLB ligi naredne sezone.

Sa druge strane imali su rasterećenog rivala. Košarakaši iz Kragujevaca su prošlonedeljnom pobjedom protiv FMP u "Jezeru" riješili sve dileme oko plasmana u završnicu nacionalnog šampionata i regionalnu ligu.

Jedina nedoumica ostala je da li će u plej-of sa trećeg ili četvrtog mjesta.

Beograđani su odlično otvorili utakmicu...

Radivojević je pogodio dvije trojke, a furiozan početak i seriju od 8:0, za nešto više od minut igre, zaokružio je vrlo dobri Stojačić.

Radnički se brzo vratio, izjednačio na 9:9, ali je domaćin opet dodao gas i poslije prve četvrtine stigao do dvocifrene prednosti 27:16.

Po prikazanom u prvom periodu izgledalo je da puleni trenera Aleksandra Trifunovića neće imati velikih problema da stignu do važne pobjede.

Ipak, gosti su brzo uhvatili priključak zahvaljujući Mijatoviću i Vuksanoviću, ali i lošoj koncentraciji Zvezdinih košarkaša sa linije slobodnih bacanja, koji su u prvom poluvremenu od 24 penala iskoristili 16. Radnički je izveo pet slobodnih bacanja i zabilježio stoprocentan učinak.

Zvezda je u drugoj dionici primila 30 poena, postigla 20, tako da je na odmor otišla sa samo "plus tri".

Crveno-bijeli igrali su u naletima, a strahovit, koji je potpuno slomio Kragujevčane imali su u trećoj četvrtini.

Prednost Zvezde, predvođene Stojačićem, Radivojeviće, Kikanovićem i Bjelicom, polako se uvećavala sve do maksimalnih "+17", da bi po isteku 30. minuta na semaforu stajalo 72:57.

U posljednjoj četvrtini vodila se velika borba oko koš razlike. Zvezda je održavala prednost preko osam poena, koliko je bilo potrebno da pobijedi kako bi imala bolju koš razliku u međusobnim susretima sa Radničkim i u slučaju pozitivnog raspleta u posljednjem kolu zauzela treće mjesto.

Crveno-bijeli sz uspjeli u toj namjeri i na kraju zasluženo slavi sa 94:82.

Jedina briga sada ostaje koliko je teška povreda sve boljeg Radivojevića.

PARTIZAN RUTINSKI U ČAČKU

Partizan je zabilježio 12 pobjedu u Super ligi i na taj način obezbijedio prvo mjesto pred start polufinalne serije plej-ofa u kojoj će protivnika saznati tek nakon posljednjeg kola.

Crno-bijeli savladali su u Čačku Borac rezultatom 84:78 (26:17, 20:19, 24:23, 14:19).

Branislav Đekić zabilježio je 15 poena, jedan manje imao je Aleksandar Rašić, dok su po 10 ubacili Aleksandar Marić i Jan Veseli.

Na drugoj strani odlično veče imao je Branko Jorović, koji je meč završio sa 26 poena.

Lorens Roberts nije bio u sastavu Duška Vujoševića.