SL: Zvezda, ipak, mora na Partizan!

Dramatične završnice u Vršcu i Kragujevcu, poraz Crvene zvezde i pobjeda Radničkog, odredili su parove polufinala plej-ofa.

SL: Zvezda, ipak, mora na Partizan! Izvor: MONDO

Partizan će u ponedeljak, na startu doigravanja, dočekati "vječitog rivala", dok će Hemofarm ugostiti Radnički iz Kragujevca (do prošlog ljeta komšijske Lajonse)!

Lako su dvije prvoplasirane ekipe mogle da zamijene protivnike, međutim, Hemofarm je blokadom Bobana Marjanovića na Nemanji Bjelici sačuvao pobjedu nad crveno-bijelima - 94:93 (25:29, 23:17, 25:20, 21:27).

Istovremeno se u Šumadiji igrao produžetak u susretu Radničkog i Borca. Da su slavili Čačani, Zvezda bi "na mala vrata" zauzela treće mjesto, zbog boljeg međusobnog skora u mečevima sa Radničkim.

Ipak, Marko Čakarević poentirao je poslije skoka u napadu i "poštedio" svoj tim okršaja sa Partizanom!

Na kraju produžetka - 99:97 (24:22, 20:22, 18:25, 19:12, 18:16).

Revanš mečevi polufinala na programu su u srijedu, a eventualne "majstorice" u petak.

Iako bez povrijeđenog kapitena Vuka Radivojevića, Zvezda je u Vršcu odigrala hrabro i od početka na pobjedu, kojom bi praktično izabrala Hemofarm za rivala u plej-ofu.

Ni Hemofarm nije bio u najjačem sastavu. Kapiten Stefan Marković ponovo je odsustvovao zbog bolesti, Bojan Krstović je bio u sastavu ali nije igrao, dok je Milan Mačvan imao znatno manju minutažu nego inače.

Trener "farmaceuta" Željko Lukajić tako je svojim poletarcima - Anđušiću, Petroviću, Obrenoviću i Lekiću - dao šansu da odmjere snage sa prisilno podmlađenim timom Zvezde.

Kod Beograđana su blistali Bjelica (27p, 8sk, 4as) i plejmejker Nemanja Nedović (21p, 4sk, 5as, 4ukr), koji je zaigrao u startnoj petorci i pokazao da budućnost tima sa Malog Kalemegdana nije baš tako crna...

Nedović je samo u prvoj četvrtini, kada je Zvezda zonskom odbranom i brzim kontrama napravila seriju od 13:0, zabilježio indeks korisnosti 20!?

Crveno-bijeli su poslije pomenute serije vodili 29:22, ali je Hemofarm postepeno preuzimao kontrolu i krajem treće četvrtine stigao do "plus 10" (71:61).

Marko Kešelj je sa tri uzastopne trojke vratio goste u život (91:88), Zvezda je imala šansu da povede poslije nesportskog faula Marjanovića nad Stevićem minut prije kraja, ali je nije iskoristila.

Uslijedila je penal-završnica, u kojoj je pet sekundi prije kraja zadrhtala ruka mladom Lekiću. Bjelica je krenuo u prodor preko cijelog terena, odrazio se na "polaganje", ali je iz drugog plana stigao gorostasni Marjanović i silovitom "rampom" spriječio iznenađenje.

Najefikasniji u timu Hemofarma bili su Marko Šutalo sa 14, Raško Katić sa 12 i Kajl Hil sa 11 poena. Kod Zvezde je Kešelj sa 20 poena bio tek treći strijelac...

/Marić 14p, 8sk - Maraš 19p, 14sk, 4as/

TABELA: Partizan 13-1, Hemofarm 12-2, Radnički 9-5, Crvena zvezda 8-6, FMP Železnik 6-8, Tamiš 3-11, Metalac 3-11, Borac 2-12.