NBA: Lejkersi uzvratili udarac

Lejkersi napravili brejk - dobili Seltikse u Bostonu 91:84 i poveli 2-1 u finalnoj seriji NBA lige. Kobi i Fišer vodili do pobjede.

NBA: Lejkersi uzvratili udarac  Izvor: MONDO

Igrači Bostona bili su samouvjereni pred treći meč finalne serije, poručujući Lejkersima da nemaju čemu da se nadaju.

Ali, Kobi Brajant i Derek Fišer nisu tako mislili. Brajant je tri četvrtine pogađao, a u posljednjoj je ulogu čovjeka odluke preuzeo Fišer. Brajant je meč završio sa 29 poena, sedam skokova, četiri asistencije i tri blokade, dok je Fišer postigao 16 poena, imao je tri asistencije i jedne blokade.

POGLEDAJTE FOTO-GALERIJU!

"Sve vrijeme smo mislili samo na to koliko smo bili razočarani porazom na našem terenu u drugoj utakmici. To nas je silno motivisalo. Nismo sumnjali u sebe, vjerovali smo da možemo da napravimo 'brejk'...Uostalom, ako želiš da budeš najbolji moraš da pobijediš bilo gdje", rekao je Fišer.

Lejkersi su vodili tokom cijelog meča. Poslije prve četvrtine imali su +11 (27:16), a na poluvremenu 52:40. Na početku posljednje četvrtine Boston je uspio da se vrati u meč (67:68), ali nije imao snage za preokret.

U Bostonu je potpuno podbacio Rej Alen. U prethodnoj utakmici dao je 32 poena, a u trećem meču samo dva!

Naredna utakmica, koja će takođe biti odigrana u Bostonu, predviđena je noć između četvrtka i petka (po srednjeevropskom vremenu).