IZNENAĐENJE: Bugari pobijedili Francuze!

Košarkaška reprezentacija Bugarske napravila veliko iznenađenje na startu završne faze kvalifikacija za Mundobasket.

Poslije šest vezanih trijumfa selekcija Francuske doživjela je prvi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, i to od Bugarske.

Bugari nisu imali mnogo respekta prema favorizovanoj selekciji Francuske, predvođenom Nikolasom Batumom (Šarlot Hornetsi) i Nandom De Kolom (CSKA), a za koju su između ostalih igrali novi igrač podgoriče Budućnosti Edvin Džekson,te nekadašnji član Crvene zvezde Matijas Lesor.

Duel u Botevgradu završen je pobjedom domaćih 74:68 (26:23, 19:21, 14:14, 15:10) za veliko iznenađenje u grupi K, u kojoj igra i Bosna i Hercegovina.

Nagovještaj moguće senzacije bila je već prva četvrtina, u kojoj su Bugari imali i 11 poena prednosti, bilo je 26:15, da bi Francuzi serijom 8:0 prišli na 26:23.

Uspjela je Francuska da povede u drugoj četvrtini, ali ne i da napravi osjetniju prednost. Samo u tri navrata, imali su „plus četiri“, da bi Bugari ipak otišli na odmor sa prednošću 45:44.

Malo poena i egal borba viđeno je u trećoj četvrtini, a utakmica je riješena u posljednjih pet minuta.

U drugu polovinu četvrte dionice ušlo se sa rezultatom 66:66, a onda su Bugari serijom 6:0 praktično riješili utakmicu i u preostalom vremenu rutinski završili meč za konačnih 74:68.

Najzaslužniji za trijumf Bugarske bili su Di Bost sa 17 postignutih poena i šest skokova, Dimitar Dimitrov sa 16 i Pavel Marinov sa 13 poena.

Kod Francuza Nikolas Batum upisao je 18 poena, a Edvin Džekson i Pol Lakomb po 13.