ABA2: Primorska bolja od "hladnih" Spars-a

Primorska je na "Grbavici" ostvarila i drugu pobjedu u Drugoj ABA ligi i zadržala vodeće mjesto na tabeli.

"Tigrovi" nisu imali lak posao u Sarajevu večeras protiv dosta motivisanih domaćina koji su bili na jedan "posjed" zaostatka sve do završnih minuta posljednje četvrtine kada su Slovenci uspjeli da se odvoje na sedam poena razlike. Gosti su u posljednjoj četvrtini imali i preko 20 poena prednosti, ali su na kraju slavili sa petnaest poena viška.

SPARS - PRIMORSKA 54:69 (12:14, 15:15, 15:20, 12:20)

Odličnu partiju je pružio krilni centar gostiju Marko Jagodić-Kuridža koji je imao "dabl-dabl" učinak sa 24 poena i 11 skokova, Žan-Mark Šiško je dodao 13, a Ivan Marinković 10 poena.

U redovima Spars-a, koji su večeras iz igre šutirali slabih 31 odsto, jedini dvocifren je bio Nemanja Protić sa 10 poena (15 odsto iz igre, 1/10 za tri poena).

Rogaška - Zrinjski (19.00)

TABELA: Primorska 2-0, MZT 2-0, Split 2-0, Dinamik 1-1, Helios 1-1, Lovćen 1-1, Spars 1-1, Sutjeska 1-1, Borac 0-2, Vršac 0-2, Rogaška (-1) 0-1, Zrinjski (-1) 0-1.