Vilbekin blistao, ali Lodžeski spasao PAO

Panatinaikos pobedio Makabi u izjednačenoj utakmici, uz 20 poena iskusnog šutera i 14 asistencija Kalatesa.

Skoti Vilbekin doveden je u Makabi kao MVP Evrokupa, da "zalutali brod" iz Tel Aviva konačno vrati na put ka vrhu evropske košarke.

Amerikanac je na startu Evrolige 2018/19 pokazao da će zaista biti važno pojačanje, pošto je zabeležio 24 poena (trojke 5/8) i osam asistencija, ali to nije bilo dovoljno za trijumf na jednom od "najvrelijih" domaćih terena.

Panatinaikos - Makabi 89:84 (26:24, 20:21, 24:22, 19:17)!

Veliki deo zasluga za pobedu "zelenih" ide na račun 33-godišnjeg Meta Lodžeskog, koji ne samo da je bio najbolji strelac tima sa 20 poena, već je gotovo polovinu tog učinka ostvario u četvrtoj četvrtini, kada je i rešeno pitanje pobednika.

Nekadašnje krilo "večitog" rivala Olimpijakosa u 35. minutu je završio seriju 7:0, košem za 82:71, a kada je Makabi prišao na 82:77 i ponadao se preokretu, Amerikanac sa belgijskim pasošem hladno je ubacio svoju drugu trojku i dva minuta pre kraja stavio do znanja da bodovi ostaju u dvorani OAKA.

Osim Lodžeskog (20p, 5sk), niko u domaćem sastavu nije previše odskočio.

Novajlija Kit Lengford, nekad prvi košgeter Evrolige, ubacio je 13 poena (sve iz igre), Tanasis Adetokunbo 10, dok je Nik Kalates uz osam poena zabeležio čak 14 asistencija.

Činilo se da će Kalates ugroziti rekord u vlasništvu Stefana Jovića (19 asistencija na jednoj utakmici), ali je u poslednjih 10 minuta ređao samo izgubljene lopte i ostao ipak daleko iza reprezentativca Srbije.

Kod Makabija je iskusni Majkl Rol postigao 15 poena, a novi centar iz SAD Tarik Blek 14, uz šest skokova.

Makabi u sledećem kolu dočekuje CSKA, dok će "zeleni" u goste Bajernu.