Micić se vratio "kući" i lagano slavio

Debakl Bajerna na povratku u elitno kontinentalno takmičenje, Efes na "plus 19" u Bavarskoj.

Željno se u Minhenu iščekivao novi početak u Evroligi, u kojoj je Bajern poslednji put nastupao jeseni 2015.

Protivnik u prvom kolu bio je naizgled "po meri", ali Efes se na delu pokazao mnogo konkretnijim i bolje složenim timom nego prošle sezone i slavio je ubedljivim rezultatom 71:90 (19:18, 18:26, 14:28, 20:18).

Odluka je pala već početkom treće četvrtine, kada su izabranici Ergina Atamana serijom od 13:2 - uz tri uzastopne asistencije nekadašnjeg plejmejkera Bajerna Vasilija Micića - otišli na 39:57.

Džejms Anderson je trojkom u 29. minutu povećao na 48:72, a u poslednjem kvartalu je tim Dejana Radonjića nekoliko puta bio u deficitu od čak 26 poena.

Tek je "rafalnom paljbom" Đedovića i Koponena u samom finišu poraz koliko-toliko ublažen.

Ekipa sa najviše srpskih igrača u Evroligi, moraće u narednim utakmicama mnogo bolje, ne bi li opravdala proletos dodeljeni "vajld kard" za dvogodišnje učešće u elitnom takmičenju "starog kontinenta".

Koliko je Efes odigrao dobro, a Bajern loše u odbrani, najbolje pokazuju procenti šuta gostiju iz Istanbula - 70 odsto za dva (23/33) i 60 odsto za tri poena (12/20)!

BAJERN: Đedović 17 (4as), Jović 15 (5as, 5ukr), Lučić 11 (3sk, 2as), Koponen 10... Dangubić (1sk).

EFES: Motum 14 (4sk), Larkin 13 (5as), Anderson 12, Plajs 11 (6sk, 3as), Moerman 11 (4sk), Balbaj 9 (7sk, 3as, 2ukr)...