Bobi na ivici "dabl-dabla", Furnije uz zvuk sirene

Srpski gorostas upisao 10 poena i devet skokova u pobjedi nad Minesotom, Nikola Jokić zapažen u devetom trijumfu Denvera ove sezone. Povreda Rasela Vestbruka

Denver je upisao devetu pobjedu ove sezone, pošto je savladao Boston - 115:107.

Nikola Jokić pružio je još jednu dobru partiju, jer je upisao osam poena (šut iz igre 2/3), imao je deset skokova i osam asistencija, uz četiri izgubljene lopte za 27 i po minuta provedenih na parketu.

Nagitse je protiv Seltiksa predvodio Džamal Marej i to rekordom karijere. Postigao je 48 poena. Iz igre je šutirao 19 od 30 i pet od 11 za tri poena, a imao je i pet skokova i četiri asistencije.

Kod Bostona najbolji je bio Kajri Irving sa 31 poenom.

Odlično veče imao je i Boban Marjanović, koji je u pobjedi Los Anđeles Klipersa protiv Minesote (120:109) bio na korak od "dabl-dabl" učinka.

Bobi je bio u startnoj petorci, u igri je proveo nepunih 18 minuta i za to vrijeme postigao je 10 poena (šut iz igre 3/8), imao je devet skokova, dvije asistencije i dvije blokade.

Bobi
Izvor: Youtube/The NBeye Official

Miloš Teodosić je za 11 minuta na parketu pogodio jednu trojku i upisao četiri asistencije.

Kliperse (skor 6-4) su predvodili Tobijas Heris i Danilo Galinari sa po 22 poena, dok se kod Minesote (4-7) istakao Derik Rouz sa 21 pogotkom.

Oklahoma je uspjela da pobijedi Nju Orleans (122:116), ali je ostala bez Rasela Vesbruka, koji se povrijedio.

Rasel
Izvor: YouTube/Php

On je u trećoj četvrtini poslije borbe za loptu pod košem doskočio na nogu Entonija Dejvisa i izvrnuo članak, nakon čega je morao da napusti parket i nije se vraćao do kraja utakmice.

U redovima Oklahome najefikasniji je bio Pol Džordž sa 23 poena, dok je Vesbruk do povrede nanizao 17 pogodaka, uz sedam skokova i devet asistencija.

Kod Nju Orlensa Džulijus rendl okončao je duel bez promašaja iz igre (10/10), sa ukupno 26 poena i osam uhvaženih lopti.

Najneizvjesnija završnica viđena je na meču Otlanda i Klivlenda, gdje su "magični" upisali pobjedu uz zvuk sirene – 102:100.

Obezbijedio im je Evan Furnije košem iz daljine.

Furnije
Izvor: Youtube/NBA

On je meč završio sa 15 pogodaka, a jedino efikasniji od njega bio je Aron Gordon, koji je uz 23 poena upisao i devet skokova.

Kod Klivlenda, koji je nanizao deveti poraz uz samo jednu pobjedu ove sezone, najbolji je bio Džordž Hil sa 22 poena, a Tristan Tompson upisao je "dabl-dabl" učinak - 19 poena, 16 skokova.