EP (U-20): Pobjeda "orlići" za kraj

Mlada reprezentacija Srbije pobijedila je Ukrajinu rezultatom 107:93 i zauzela sedmo mjesto na Evropskom prvenstvu.

EP (U-20): Pobjeda "orlići" za kraj Izvor: MONDO

Poslije tri nesrećna i nespretna poraza - sa ukupno četiri poena razlike - pa onda debakla u "razigravanju" sa Rusijom, mladi srpski košarkaši smogli su snage da pobjedom završe šampionat Evrope.

Oni su u Zadru savladali Ukrajinu rezultatom 107:93 (26:15, 24:35, 25:25, 32:18) i plasirali se na sedmu poziciju.

Objektivno, trebalo je da se "orlići" plasiraju u polufinale i umiješaju u borbu za medalje. Ovako su uspjeli samo da poprave rezultat sa Rodosa 2009, kada su njihovi prethodnici bili jedanaesti.

U meču za oproštaj, igralo se bez imperativa, "za koš više". Najefikasniji u timu Boška Đokića bili su Branislav Đekić sa 22, Andreja Milutinović sa 20 i Nemanja Nedović sa 17 poena. Odmarali su Mitrović i Jaramaz, Musli se jedva oznojio...

Da su za klasu bolji od protivnika koji ih je pobijedio u drugoj fazi takmičenja, "orlići" su pokazali kada su već u 11. minutu stekli 16 poena viška (31:15). Pad koncentracije u posljednja četiri minuta odveo ih je u rezultatski egal na poluvremenu, koji je potrajao do početka posljednje četvrtine.

Tada je Bogdan Riznić vezao dva pogotka za tri poena i Ukrajinci nisu više zaprijetili preokretom.

Za Srbiju su na ovom EP igrali: Milutinović, Obrenović, Riznić, Subotić, Nedović, Mitrović, Arnautović, Majstorović, Đekić, Anđušić, Jaramaz, Musli.