Magični Rudi! Kakav šok za zeleni dio Atine!

Panatinaikos u posljednjih pet minuta prokockao "plus 11", a pobjedonosni koš za Real postigao je Fernandez sa osam metara uz zvuk sirene.

Ekipa Reala velikim preokretom je prekinula seriju Panatinaikosa od sedam evroligaških pobjeda i ujedno ga spriječila da kolo prije kraja obezbijedi plasman u Top 8 fazu.

"Zeleni" su na kraju prve četvrtine imali 18 poena prednosti, a pet minuta prije kraja vodili su rezultatom 71:60, ali nisu umjeli da privedu utakmicu kraju.

Panatinaikos - Real 73:74 (32:14, 13:19, 14:20, 14:21)!

Šampion Evrope imao je 21 sekund za posljednji napad, koji je trener PAO Rik Pitino odlučio da brani, pri vođstvu od 73:71.

Fakundo Kampaco se spetljao, umalo izgubio loptu, pa nekoliko sekundi prije isteka vremena dao Rudiju Fernandezu "vruć krompir", na oko osam metara od koša.

Iskusni krilni igrač imao je na sebi Dešona Tomasa, praktično nije ni vidio koš, ali je uputio šut jednom rukom - po sistemu "šta bude, bude" - i pogodio!

Komešanje među 17-18 hiljada gledalaca značilo je da se nadaju kako je Fernandez zakasnio, ali se na ponovljenom snimku vidjelo da je lopta posljednji kontakt sa njegovim prstima imala 0,1 sekund prije kraja, što je ubrzo potvrdila i sudijska trojka.

Poseban kuriozitet je da Realu ova pobjeda najverovatnije neće ništa značiti u smislu konačnog plasmana pred plej-of, mada sigurno hoće na psihološkom planu, nakon nastavka serije poraza u duelima sa Barselonom.

Što se tiče Evrolige, jedini način da četa Pabla Lasa sa treće dođe do druge pozicije je da CSKA izgubi od Himkija i u posljednjem kolu kao domaćin od Baskonije.

PAO: Kalates 14 (9sk, 5as), Lengford 14, Papajanis 9 (7sk, 3izg), Tomas 8 (4sk), Kilpatrik 8, Papapetru 7...

REAL: Tavareš 14 (16sk), Fernandez 13 (5sk), Ljulj 12 (3sk, 5as), Tompkins 10, Kerol 6...

Olimpijakos - Žalgiris 20.30

TABELA: Fenerbahče 24-5, CSKA 22-6, Real 22-7, Efes 18-10, Barselona 16-13, Baskonija 15-13, Panatinaikos 15-14, Olimpijakos 14-14 (plej-of), Armani 14-15, Makabi 14-15, Žalgiris 13-15, Bajern 13-15, Himki 9-19, Gran Kanarija 8-21, Budućnost 6-23, Darušafaka 4-24.

PAROVI POSLJEDNJEG KOLA: CSKA - Baskonija, Efes - Armani, Panatinaikos - Budućnost, Real - Žalgiris (4. april), Fenerbahče - Makabi, Bajern - Gran Kanarija, Olimpijakos - Darušafaka, Barselona - Himki.