EP (U-18): "Orlići" trojkama do pobjede!

Juniorska reprezentacija Srbije obezbijedila je plasman među 12 najboljih u Evropi, ostaje da se vidi sa koje pozicije u grupi D.

EP (U-18): "Orlići" trojkama do pobjede! Izvor: MONDO

Srbija - Njemačka 68:61, po četvrtinama 21:14, 9:17, 17:14, 21:16, u meču posljednjeg kola prve faze EP u Viljnusu.

Utakmica je bila u rezultatskom egalu do pet minuta prije kraja.

Tada su izabranici Vlade Jovanovića ubacili četiri trojke zaredom - Bogdan Bogdanović dvije, Vukašin Petković i Petar Lambić po jednu - i serijom od 12:0 za nešto više od dva minuta "nokautirali" vršnjake iz Njemačke.

"Orlići" su osigurali plasman u drugi dio takmičenja, u koji će prenijeti tri boda, osvojena trijumfom nad Hrvatskom i porazom od Grčke.

Kako je Hrvatska popodne savladala Grčku (73:61), tri selekcije su prošle dalje sa istim brojem pobjeda i poraza (2-1), dok će Nijemci (0-3) razigravati za opstanak u "A" diviziji.

Srbija zahvaljujući koš-razlici (plus šest) ima nešto bolju startnu poziciju od Hrvata (plus četiri) i Grka (minus 10).

Timovi iz grupe "ukrstiće" se sa grupom C, iz koje će dalje, po svemu sudeći, Italija, Rusija i Turska.

Najefikasniji u pobjedi nad Njemačkom bili su Bogdanović sa 15, odnosno Petković sa 14 poena.

"Orlići" su pogodili devet trojki iz 26 pokušaja, dok je protivnik šutirao izuzetno loše (trojke 3/21, slobodna bacanja 10/22) i to ga je koštalo poraza.

Nije Nijemcima pomogla ni "simultanka" Patrika Hekmana, koji je nanizao 27 poena i pet skokova, mada bez pogotka van linije 6,25 metara (0/5).

Poslije Grka Hrizikopulosa u petak, bio je to drugi meč zaredom na kojem je Srbija primila previše koševa sa krilne pozicije.