Veče za zaborav Nikole Jokića (VIDEO)

Srpski centar odigrao možda i najslabiju utakmicu od dolaska u NBA. Boban Marjanović solidan, ali u ubedljivom porazu Filadelfije.

Nikola Jokić i njegovi saigrači iz Denvera razočarali su navijače u jednoj od najvažnijih utakmica ligaškog dela NBA lige!

Porazom od Jute u gostima (108:118) doveli u pitanje osvajanje drugog mesta, koje donosi prednost domaćeg terena u drugom kolu plej-ofa (ako do njega stignu), ali su nešto kasnije imali sreću da Hjuston izgubi u gostima od Oklahome i to samo poen razlike - 112:111!

Nagetsi ne samo da su razočarali porazom, već je najbolji igrač tima pružio verovatno najslabiju partiju od dolaska u NBA. Za 16 minuta u igri, Jokić je upisao tek dva poena (1/6 iz igre, 0/2 slobodna bacanja), a meč je morao da završi osam minuta pre kraja zbog šest faulova. Baš u tim trenucima "lomio se" rezultat, pošto su Džezeri vodili 98:92.

Jokiću je to drugi put ove sezone da je isključen zbog faulova, a ukupno osmi od dolaska u Denver.

Ekipa našeg centra ostala je na drugom mestu, a u poslednjem kolu pred plej-of dočekuje Minesotu, koja ih je prošle sezone pobedom, takođe u poslednjem kolu, ostavila bez plasmana u doigravanje.

Što se tiče pojedinačnog učinka u duelu Juta - Denver, blistao je bek domaćih Donovan Mičel, koji je sa ubačenih 46 poena izjednačio rekord karijere.

nba
Izvor: YouTube/House of Highlights

Boban Marjanović je bio među vodećim igračima Filadelfije sa 12 poena, pet skokova i dve asistencije, ali u ubedljivom porazu od Majamija 99:122.

Bez obzira na ovaj poraz, Filadelfija će kao treća na Istoku u plej-of, dok je Majami ranije ostao bez šansi za osmo mesto.