"Leo" izborio majstoricu u Banjaluci!

Šampion Republike Srpske će biti poznat nakon pete utakmice finalne serije između banjalučkog Borca i Leotara.

Trebinjci će još jednom doći u Banjaluku!

Iako je Borac večeras u dvorani "Miloš Mrdić" imao meč loptu ekipa Leotara je nakon loše prve četvrtine preostale tri riješila u svoju korist i zakazala majstoricu u Banjaluci.

LEOTAR - BORAC 69:61 (9:18, 19:16, 16:12, 25:15)

Prvi kvartal je pripao Banjalučanima, a najveće zasluge što su crveno-plavi na dvije minute odmora otišli sa prednošću od devet poena pridaju njihovom plejmejkeru Srđana Lončaru koji je u tom periodu igre postigao osam poena.

Ipak, već u drugoj četvrtini - preokret!

Borac poveo 2-1 u seriji protiv Leotara

Trebinjci su zaigrali mnogo angažovanije u odbrani i sredinom drugod perioda igre stigli do vođstva - 24:23. Ali, u posljednjih pet minuta Borac je uspio da konsoliduje redove i na leđima veterana Marka Šćekića ode na odmor sa prednošću od šest poena, 28:34.

Majstorica se igra u subotu od 20 časova u dvorani "Borik".

U trećem periodu se igralo koš za koš, a koš prednosti pred ulazak u posljednju četvrtinu Borcu je sačuvao Dragan Tubak zakucavanjem sa zvukom sirene.

Ali, domaćini serijom 7:0 otvaraju posjednju četvrtinu i dolaze u vođstvo koje ne ispuštaju do kraja susreta.

Najefikasniji u redovima Leotara je bio Dejan Šakotić sa 15 poena, Đorđe Ninković je postigao jedan manje dok se Marko Raičević zaustavio na 13 pogodaka. Dvocifren je bio i Srđan Damjanović sa deset poena.

Ekipu Borca je predvodio Arsenije Vučković sa 16 postignutih poena, dok je Marko Šćekić postigao 14. Kapiten Banjalučana Srđan Lončar se zaustavio na 13 poena. Zanimljivo na terenu je proveo 39 minuta i 30 sekundi.

Loša vijest za Banjalučane je povreda Marka Šćekića. Iskusni krilni centar je povrijedio list i njegov nastup u subotu je neizvjestan.

Podsjećamo, u prvom meču finala teške povrede su doživjeli Mihajlo Zvonar i Bojan Lulić.

Borac i Borčevci za Saru: Hvala svima!