Zvezda sigurna, FMP ubedljiv, u subotu derbi

Crveno-beli kao gosti savladali Zlatibor u meču 2. kola A grupe Superlige.

Zlatibor Crvena zvezda 68:82 Izvor: MN PRESS

Košarkaši Crvene zvezde opravdali su ulogu favorita na prvom gostovanju u okviru KLS Superlige.

Na Zlatiboru su istoimeni tim iz Čajetine savladali rezultatom 68:82 (16:23, 26:27, 15:20, 11:12).

Izabranici Milana Tomića imali su određenih oscilacija na putu do očekivane pobede.

U drugoj četvrtini je Zlatibor sa 25:41 za samo tri minuta stigao do 37:42 i 39:44, ali su crveno-beli krajem tog dela utakmice krenuli u seriju od 14:1, zahvaljujući kojoj su u 25. minutu stekli rekordnih "plus 18" (43:61).

Domaćin je u drugom poluvremenu još jednom zapretio, smanjivši na 60:70 posle serije od 8:0, ali to je bio maksimum ekipe koju predvodi trener Strajin Nedović.

U redovima branioca titule je najefikasniji sa 22 poena bio Dejan Davidovac, a do dvocifrenog učinka došli su još Kejsi Rivers (11), Bili Beron (10) i Dušan Ristić (10, uz devet skokova).

Krsto Bjelica dao je 13 poena za Zlatibor, a jedan manje imao je Bogdan Riznić, pre desetak godina poletarac Partizana.

FMP je u Železniku neočekivano ubedljivo pobedio Borac - 89:69 (24:18, 26:16, 17:11, 22:24) - i sa Zvezdom se izdvojio na čelnim pozicijama A grupe.

Novozelanđanin Fin Dilejni ubacio je 18 poena, Marko Jeremić 14, a mladi centar Stefan Đorđević 12 poena. Kod Čačana se sa 17 poena izdvojio vižljasti bek Radovan Đoković, nekadašnji član Mege.

Naredna runda koja se igra već u subotu, donosi derbi meč u dvorani "Aleksandar Nikolić", Zvezda - FMP!

SUPERLIGA - 2. KOLO:

Grupa A

FMP - Borac 89:69
Zlatibor - Crvena zvezda 68:82
Dunav - OKK Beograd 20.00

TABELA: Zvezda 2-0, FMP 2-0, Borac 1-1, OKK Beograd 0-1, Dunav 0-1, Zlatibor 0-2.

Grupa B (četvrtak)

Mega - Novi Pazar 18.00
Dinamik - Sloboda 19.00
Partizan - Tamiš 19.00

TABELA: Partizan 1-0, Sloboda 1-0, Tamiš 1-0, Dinamik 0-1, Novi Pazar 0-1, Mega 0-1.