I Rusi slabi za Srbe

Srbija je pobjedom nad Rusijom startovala na Adeko turniru u Mariboru (20:20, 14:14, 16:12).

I Rusi slabi za Srbe Izvor: MONDO

To je peta pobjeda tima Dušana Ivkovića u isto toliko pripremnih utakmica pred Mundobasket u Turskoj.

Najbolji su bili Novica Veličković i Miloš Teodosić sa po 17 poena, Nenad Krstić dodao je 15...

Srbi su bježali, Rusi ih jurili, ali nisu uspjeli da ih stignu.

U finišu prve četvrtine "plavi" su poveli 20:14, ali je "zbornaja" serijom od 6:0 do kraja dionice, a koja je produžena još jednim košem u nastavku, stigla do vođstva 22:20.

Igrače Dušana Ivkovića nije služio šut u tom dijelu, djelovali su nervozno i dosta griješili. Imali su učinak 9/2 van linije 6,25, dok Novica Veličković i Miloš Teodosić nisu "vezali" dvije trojke.

I upravo su njih dvojica već tada najjače "povukli".

Međutim, i druga dionica je završena bez pobjednika, pa se na odmor otišlo rezultatom 34:34.

Odmor je više prijao Srbima, pa su na početku drugog poluvremena stigli do najveće prednosti - 44:36, ali im Rusi nisu dali da se "odlijepe". Prišli su na "minus četiri" uoči poslednje četvrtine - 50:46.

I opet su "plavi" bolje "otvorili" četvrtinu i opet stigli do "plus osam" (54:46), ali su opet Rusi uspjeli da ih spriječe da naprave veću razliku.

Isto se ponovilo kada je šest minuta prije kraja Teodosić pogodio trojku za 61:53, jer je odmah uzvratio Sergej Hvostov.

Sve je bilo riješeno tek 17 sekundi prije kraja, kada je Milenko Tepić pogodio sa poludistance za 69:63, što je bio i konačan rezultat.

Na utakmici u Mariboru, početkom drugog poluvremena, zaigrao je i Kosta Perović, nedavno povrijeđen tokom boravka u Istanbulu.

Srbija će drugu utakmicu na Adeko turniru igrati u subotu sa Novim Zelandom (17,30), a dan kasnije i sa domaćinom (19,30).

Prije dolaska u Maribor, Ivkovićevi izabranici su pobijedili na turniru u Istanbulu gdje su savladali Novi Zeland, Iran i Tursku, od koje su bili bolji i tri dana kasnije u pripremnom meču zatvorenog tipa.