KOŠARKA (EP): Konačno pobjeda BiH

Košarkaši BiH savladali su u ponedjeljak Mađarsku u Sarajevu rezultatom 73:64 i prekinuli niz od četiri poraza.

KOŠARKA (EP): Konačno pobjeda BiH Izvor: MONDO

Reprezentacija BiH odavno je izgubila šanse za plasman na EP 2011 u Litvaniji, ali je uspjela da nakon četiri vezana neuspjeha konačno savlada svog protivnika.

Ekipa Sabita Hadžića vodila je od samog početka meča igranog u dvorani Skenderiji i uspjela zabilježiti trijumf kojim je konačno oradovala svoje navijače.

Nakon odlične prve četvrtine reprezentacija BiH je vodila 24:15 da bi do kraja drugog perioda uspjela povećati prednost na 11 poena razlike - 44:33.

Mađari su uspjeli u drugom poluvremenu da smanje na šest poena razlike, ali ne i da se potpuno vrate u meč koji je kontrolisala domaća ekipa i rutinski privela kraju za konačnih 73:64.

Pobjedom od devet poena razlike košarkaši BiH obezbijedili su bolji međusobni skor sa Mađarima koji su dobili prvi meč sa četiri poena prednosti.

Najbolji igrač reprezentacije BiH bio je Bajramović sa 19 poena i sedam skokova, a Varda i Domerkant upisali su po 15 poena.

U redovima Mađarske najzapaženiji su bili Fodor sa 14 i Hanga sa 11 postignutih poena.

Reprezentacija BiH do kraja kvalifikacionog ciklusa odigraće još dva meča, gostovaće Ukrajini 26. avgusta, a tri dana kasnije dočekati Makedoniju.