SP (poluvrijeme): Srbija - Španija 49:41

"Orlovi" na poluvreme prve četvrtfinalne utakmice Mundobasketa otišli sa osam poena prednosti. Bolje šutirali trojke, nego slobodna bacanja.

SP (poluvrijeme): Srbija - Španija 49:41 Izvor: MONDO

Reprezentacija Srbije ubjedljivo je dobila prvo poluvrijeme utakmice sa Španijom - 49:41 (27:23, 22:18).

Španci su nekoliko puta u prvoj četvrtini stizali do izjednačenja, ali nisu nijednom vodili. Maksimalnih deset poena razlike imali smo u 8. minutu - 23:13, poslije serije od 10:0.

Nemanja Bjelica postigao je 11, a Novica Veličković 10 poena, obojica sve u prvoj četvrtini. Teodosić ima devet, Kešelj osam, a Krstić šest poena i isto toliko uhvaćenih lopti.

Kod "crvene furije" je Huan Karlos Navaro briljirao u prvoj četvrtini (13 poena, samo jedan promašaj iz igre), a na odmor je otišao sa 16 poena na svom kontu.

Srbija šutira trojke 7/13, a Španija 7/15. Problem "orlova" je loše izvođenje slobodnih bacanja - 6/12, za samo polovičan učinak. Bjelica, Krstić i Marković promašili su po dva penala.