Turci kao u transu

Protivnik Srbije u subotnjem polufinalu Mundobasketa biće selekcija domaćina: Turska - Slovenija 95:68.

Turci kao u transu Izvor: MONDO

Reprezentacija Turske ostvarila je još jednu ubjedljivu pobjedu i za vikend će se pred svojim vatrenim navijačima boriti za neku od medalja.

Turci u prvoj četvrtini nisu mogli da promaše (4/6 dvojke, 4/4 trojke, 4/4 bacanja), u 14. minutu su poveli sa 38:19 trojkom Arslana i već tada je pobjednik drugog četvrtfinala SP bio poznat.

Na kraju, poslije potpuno nezanimljive igre u drugih 20 minuta - 95:68 (27:14, 23:17, 21:12, 24:25).

Domaćin je na poluvremenu imao šut iz igre iznad 70 odsto, ukupno na utakmici su Tanjevićevi košarkaši dali deset trojki iz svega 17 pokušaja.

Tako je propala mogućnost da se Srbija i Slovenija drugu godinu zaredom sastanu u polufinalu velikog takmičenja. Ruku na srce, "zmajčeki" bez Erazema Lorbeka i Matjaža Smodiša nisu ni imali kvalitet za to.

"Orlovi" i Turska takođe su igrali na Evrobasketu u Poljskoj 2009. Poslije 64:64 u regularnih 40 minuta, Turci su riješili produžetak u svoju korist rezultatom 5:0!

U Istanbulu, ali u dvorani Abdi Ipekči, Jugoslavija je pobijedila Tursku u finalu EP 2001. godine (78:69).

Preostala dva četvrtfinalna okršaja na programu su u utorak: SAD - Rusija (17.00) i Litvanija - Argentina (20.00).

TURSKA: Akjol 2, Guler 12, Ermiš, Onan 10, Iljasova 19 (5sk), Erden 6 (5sk), Tunčeri 10, Savaš 8, Gonlum 4, Arslan 5 (5as), Ašik 9 (5sk), Turkoglu 10 (4sk, 7as).

SLOVENIJA: Slokar 10, Lakovič 8, Rizvić, Bećirović 16 (4sk, 6as), Klobučar, S. Udrih, Nahbar 16, Dragić 5, Jagodnik, Zupan 3, Vidmar, Brezec 10 (5sk).