EL (kval): Hemofarm na minus šest

Košarkaši Hemofarma poraženi su na gostovanju od Albe sa 73:67 (21:21, 22:12, 21:15, 9:19) u drugom kolu kvalifikacija za Evroligu.

EL (kval): Hemofarm na minus šest Izvor: MONDO

Minus od šest poena i nije tako loš za revanš, posebno imajući u vidu da su Vrščani u jednom momentu gubili i sa -17.

Revanš utakmica drugog kola kvalifikacija za Evroligu biće igrana u petak 1. oktobra u vršačkom Milenijumu.

Tim iz Vršca dobro je počeo prvu utakmicu drugog kola, držao rezultatski priključak za izabranicima Luke Pavićevića.

U prvoj četvrtini napravili su preokret od 13:17 do 19:17, ali je nakon prvih 10 minuta glasio 21:21.

Već na startu druge četvrtine domaćin je uspio da se "odlijepi" na plus pet (26:21), Hemofarm je stizao rezultat sve do pred kraj da bi onda u finišu Alba "dodala gas".

U posljednjih četiri minuta berlinski tim je postigao 13 poena, a Hemofarm svega tri.

Srpski internacionalac Marko Marinović je u posljednjem napadu pogodio trojku i Alba je na veliki odmor otišla sa prednošću 43:33.

Treća dionica nije donijela ništa novo za Hemofarm. Alba je igrala još bolje i povećavala svoje vođstvo, koje je u 27. minutu iznosilo 17 poena (56:39).

Nakon 30 minuta rezultat je iznosio 64:48, da bi predvođeni Bojanom Krstovićem u posljednji minut Hemofarm ušao sa svega četiri poena zaostatka (69:65).

Trener Lukajić je čak dva tajm auta tražio u finišu, ali njegovi izabranici nisu uspjeli da smanje razliku. Na kraju je bilo 73:67.

Kada se podvuče crta statistički najistaknutiji pojedinac susreta bio je srpski reprezentativac Milan Mačvan, koji je igrao SVIH 40 minuta i za to vreme zabilježio 16 poena, devet skokova i četiri asistencije, a na njemu je načinjeno šest faulova.

ALBA: Pris 3, Dženkins 11, Femerling 9, Marinović 15, Alen 10, Seifert, Dragićević 7, Mekelroj 12, Štaiger 2, Idbihi, Tejlor 4.

HEMOFARM: Pavković 6, Božović 4, Abdul Hamid 8, Krstović 5, Šutalo 6, Mačvan 16, Savović 8, Borisov 12, Knežević, Džordan 2, Maraš, Andušić.