Opet Cibona, opet trojka preko pola, opet uz zvuk sirene, OPET JE UŠLA!

Ako Primorska na kraju bude među četiri tima, biće to zbog ovog poteza Marka Lukovića.

Primorska - CIbona Marko Luković trojka za pobjedu Izvor: ABA League/Koper Primorska/Ziga Mikeli

Marko Luković je imao jedan pokušaj.

Srećom, na drugoj strani terena bili su košarkaši Cibone, koji su tu bili i 2010. kada je Dušan Kecman takođe imao jedan pokušaj.

Opet je ušla!

Partizan prije deset godina u Zagrebu nije ostao bez titule prvaka ABA lige, baš kao što Primorska ove nedjelje u Koperu nije ostala bez šansi za plej-of na dva kola do kraja lige.

Dok se u Beogradu vodila borba za treće mjesto, mlađi slovenački tim u regionalnoj ligi uspio je 13 poena zaostatka iz treće i 11 sa starta četvrte da svede na "jednu loptu" dok je vrijeme u sablasnoj hali isticalo, pa je jasnije moglo da se čuje kako "parabola" Lukovića sa tri četvrtine terena "cijepa" mrežicu za konačnih - 79:78 (23:22, 18:28, 18:19, 20:9).

Dušan Kecman u Zagrebu 2010, pa Marko Luković u Koperu 2020.

"Vukovi" iz Zagreba doprinijeli su košu kakav se viđa jednom u deset godina sa ukupno sedam ubačenih poena u posljednjih osam minuta igre.

Evo svih rezultata i tabele ABA lige pred sutrašnji obračun crnogorskih timova u "Morači", u kojoj bi pobjeda gostiju značila samo još veću dramu u posljednjih 80 minuta pred početak plej-ofa.