EL: Italijanska moda u domu CSKA

Armani Džins odličnim šutom za tri poena iznenadio ekipu Duška Vujoševića. Sigurni Barselona, PAO, Kaha Laboral...

EL: Italijanska moda u domu CSKA  Izvor: MONDO

Kladionice su kao hendikep za utakmicu CSKA - Armani Džins odredile 14,5 poena u korist gostiju. Dakle, pitanje je bilo da li će Moskovljani uspjeti da pobijede "milaneze" sa 15 razlike.

Kakva greška...

Na kraju je bilo "plus 15", ali upravo za Armani Džins - 88:73, što je još i dobar ishod za domaće, ako se zna da su na poluvremenu gubili čak sa 52:29!

Povratnik iz NBA lige Oleksij Pečerov ubacio je pet trojki iz sedam pokušaja, a cijeli tim šutirao 14/26 iza linije koja je ove sezone pomerena sa 6,25 na 6,75 metara!

CSKA se očigledno nije sabrao poslije turneje po SAD i pobjede nad Klivlendom, a loša vijest za Vujoševića i njegove igrače je da u sljedećem kolu gostuju Panatinaikosu, koji je pobjedom od 72:56 u Valensiji najavio borbu za najviši plasman.

Pobjedi Obradovićevog sastava doprinijeli su i Aleks Marić sa pet poena i devet skokova za samo deset minuta u igri, odnosno Milenko Tepić sa tri poena. Na drugoj strani je Duško Savanović imao četiri poena i sedam uhvaćenih lopti.

U Partizanovoj grupi su se Kaha Laboral i Makabi sastali u derbiju kola. Od derbija nije bilo ništa, jer je domaćin u prvom poluvremenu vodio sa 27 poena razlike, da bi opuštanjem u četvrtoj četvrtini dozvolio "ponosu Izraela" da izbjegne katastrofu - 94:78.

Šestorica igrača Kahe Laboral imala su dvocifren učinak, dok se srpski košarkaši nisu "upisali". Lakše povrijeđeni Nemanja Bjelica igrao je samo šest minuta, a Dejan Musli nije ulazio na parket.

Uroš Tripković sa 14 poena (šut za trojku 3/8) je pomogao Unikahi da poslije tri izjednačene četvrtine savlada debitanta iz Belgije, ekipu Šarlroa - 84:73.

Evropski prvak Barselona protiv Cibone je riješila sve dileme do poluvremena, a onda se igralo tek da prođe vrijeme. Kosta Perović za 14 minuta je ubacio svega dva poena, dok je u redovima Cibone Bojan Bogdanović sa 28 koševa vjerovatno obezbijedio dobar transfer u inostranstvo narednog ljeta...

Montepaski je pobijedio Šole sa 32 poena razlike, solidna su bila dvojica bivših "partizanovaca": Bo Mekejleb 12 poena i pet asistencija, Milovan Raković sedam poena i šest skokova.

Kod gostiju je Vule Avdalović dao šest poena.