NBA: Gašenje "vreline", šampion jedva

Veterani Bostona očitali lekciju Lebronu Džejmsu i drugovima. Lejkersi "na mišiće" savladali Hjuston. Pobjeda Portlanda.

NBA: Gašenje "vreline", šampion jedva Izvor: MONDO

Strašni trio Majamija Lebron Džejms - Kris Boš - Dvejn Vejd doživio je poraz već na startu NBA lige. Dobra, stara "trojka" Bostona, Rej Alen - Pol Pirs - Kevin Garnet, ukrotila je pompezno najavljivani novi "vreli" sastav - 88:80 (16:9 29:21, 18:27, 25:23).

POGLEDAJTE FOTO-GALERIJU

Odličan početak utakmice domaćina u TD areni nije mogao da anulira ni buđenje gostiju u drugom poluvremenu, pa je na startu 65. NBA sezone finalista iz prošle ostvario trijumf.

Majami je u prvoj četvrtini dao samo devet poena!

"Biće oni sjajni", trener Seltiksa, Dok Rivers, uprkos startnom neuspjehu, vjeruje u Majami.

Lebron Džejms ubacio je 31 poen, ali je čak sedam puta gubio loptu.

"Ni Rim nije sagrađen za jedan dan", poručio je Džejms zahtijevajući još vremena za kreiranje šampionskog tima.

Dvejn Vejd zadržao se na 13 poena, jer je imao šut 4/16.

"Ovo je samo jedna od 82 utakmice. Žao mi je ako smo razočarali one koji su mislili da ćemo imati 82 pobjede", poručio je Vejd.

Boš je dodao osam poena, sa takođe lošim procentom šuta (3/11), i imao isto toliko uhvaćenih lopti.

Džejms, Vejd i Boš imali su čak 15 izgubljenih lopti, od ukupno 17 koliko je imala cijela gostujuća ekipa.

Rej Alen je pobjedi doprinio sa 20 poena, Pol Pirs sa 19, a Kevin Garnet sa po deset poena i skokova, dok je Redžon Rondo imao 17 asistencija.

Šampion je odbranu trona počeo pobjedom, ali tijesnom. Lejkersi su savladali Hjuston 112:110 trojkom novajlije Stiva Blejka 18,8 sekundi prije kraja.

Domaćin je u Stejpls centru stigao 15 poena "minusa".

U posljednjem minutu igralo se "na klackalicu", vođstvo je promijenjeno čak četiri puta.

Blistao je Pau Gasol sa 29 poena i 11 skokova, a Kobi Brajant je ubacio 27.

S druge strane, Luis Skola je imao učinak 18 poena i 16 skokova, dok je Aron Bruks dao 24 poena, uz devet asistencija.

Utakmici je prethodila ceremonija podizanja šampionskog prstena.

Brendon Roj predvodio je Portland do uspjeha na premijeri protiv Finiksa - 106:92. Sa 24 poena bio je najefikasniji u domaćoj ekipi, dok je Stiv Neš dao 26, ali je izgubio čak devet lopti.