NBA: Trio ne posustaje, Rouz "dere"

Nju Orleans, Portland i Atlanta ostvarili su i treće pobjede na startu NBA lige.

NBA: Trio ne posustaje, Rouz "dere" Izvor: MONDO

Predrag Stojaković nije ulazio u igru, a Stršljenove je do trijujmfa u San Antoniju (99:90) predvodio Kris Pol sa 25 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Gosti su utakmicu "prelomili" u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 33:18. Sve vrijeme su ih "išle" trojke - 7/11.

Brendon Roj je vodio Portland do uspjeha u Njujorku - 100:95. Ubacio je 29 poena, uz šest uhvaćenih lopti.

Atlanta je, neočekivano teško, slomila otpor gostiju iz Vašingtona - 99:95.

Od Srba na parket je izlazio samo Darko Miličić. Igrao je 19 minuta u porazu Minesote u Memfisu (89:109), dao je šest poena i imao tri skoka.

Najjači utisak u noći između subote i nedjelje ostavili su Brendon Dženings i Derik Rouz.

Dženings je ostvario prvi tripl-dabl učinak u karijeri (20p, 10as, 10sk) u pobjedi Milvokija nad Šarlotom (98:88), dok je Rouz sa 39 poena, šest skokova i sedam asistencija najzaslužniji za uspjeh Čikaga protiv Detroita (101:91).