NBA: I Juta se "upisala"

Juta Džez kao gost deklasirala Oklahomu i izbjegla prvi 0-3 start od sezone 1979/80. Krstić i Radmanović bez poena.

NBA: I Juta se "upisala" Izvor: MONDO

Deron Vilijams bio je "šef parade" sa 16 poena i 15 asistencija, dok je centarski par Pol Milsap (30p, 16sk) - Al Džeferson (23p, 10sk) radio šta je htio u reketu Oklahome.

Najkorisniji igrač Mundobasketa u Turskoj, Kevin Durent, predvodio je domaće sa 28 poena uz šest izgubljenih lopti, Rasel Vestbruk dodao je 22.

Juta je ubjedljivo izgubila prva dva meča, od Denvera i Finiksa, ali je pobjedom nad jednim od najtalentovanijih timova lige pokazala da u NBA ne postoje iznenađenja. Svako svakoga može da pobijedi kada ima svoje veče...

Centar Oklahome Nenad Krstić još ulazi u formu, pošto je zbog povrede prsta propustio veliki dio pripremnog perioda. Na terenu je proveo 15 minuta i zabilježio samo dva skoka, uz šut iz igre 0/3.

Sličan učinak imao je i Vladimir Radmanović u glatkom porazu Golden Stejta na gostovanju Los Anđeles Lejkersima - 107:83.

Radmanović je igrao samo devet minuta i stigao da šutne četiri puta. Nijedna lopta nije pogodila cilj, ali se srpski veteran iskupio sa tri skoka, dve asistencije i jednom ukradenom loptom.

Inače, Lejkersi su dobili prvu četvrtinu sa 34:14 i lagano priveli utakmicu kraju. "Dabl-dabl" učinke imali su Pau Gasol (26p, 12sk) i Lamar Odom (16p, 14sk), dok je Kobi Brajant bez forsiranja šuta ubacio 20 poena.

Majami je u gostima očitao lekciju Nju Džersi Netsima (101:78), kao i Dalas Los Anđeles Klipersima - 99:83.