NBA: Da se zna ko je stariji brat

Centar Lejkersa Pau Gasol "torpedovao" brata Marka i Memfis Grizlise. Sigurne pobjede Majamija i Bostona.

NBA: Da se zna ko je stariji brat Izvor: MONDO

Kobi Brajant zabilježio je 23 poena za 26 minuta, a Pau Gasol 21 poen, 13 skokova i pet asistencija u trijumfu Lejkersa nad Memfisom - 124:105.

Španski centar u trećoj četvrtini je oduševio publiku zakucavanjem na "drugi obruč", pošto je kao brzi voz prošao pored mlađeg brata.

"Uvijek je zabavno igrati protiv brata i Grizlisa, koji su moj bivši tim. Što se tiče zakucavanja, bilo je dobro. Radio sam to i ranije, samo ne preko Marka, nego preko drugih kvalitetnih igrača".

Mark Gasol imao je solidan učinak na gostovanju Lejkersima (11p, 8sk, 5as), reprezentativac SAD Rudi Gej ubacio je 30 poena, ali sve to je bilo premalo da unese neizvjesnost.

Aktuelni šampioni su jedna od samo tri neporažene ekipe u NBA ligi, mada niko nije odigrao više od pet utakmica. Preostale dvije su Atlanta i Nju Orleans.

OSTALI REZULTATI:

Klivlend - Atlanta 88:100
Vašington - Filadelfija 116:115 (106:106)
Detroit - Boston 86:109

Majami - Minesota 129:97
/Miličić 4sk, 2as, 1ukr za 16min, šut 0-5/

Milvoki - Portland 76:90

Utakmica Njujork - Orlando odložena je zbog rizika po zdravlje posjetilaca i aktera, pošto se dvoranom Medison Skver Garden rasuo azbest iz njenog potkrovnog dijela.