EL: Pala Kaha, CSKA na 0-3

Kaha Laboral od srede nije više jedini neporaženi tim evroligaške Grupe A, u kojoj se nalaze i košarkaši Partizana mt:s.

EL: Pala Kaha, CSKA na 0-3 Izvor: MONDO

Skupi ruski Himki, pred svojih 3.200 navijača u Dvorani moskovske regije, pobijedio je šampiona Španije sa 64:60, tako da oba tima sada imaju skor 2-1.

Najefikasniji u pobjedničkom timu Serđa Skariola bio je ljevoruki bek Kit Lengford, koji je Vitorijancima ubacio 19 poena, a pratili su ga Benjamin Eze sa 14 i Zoran Planinić sa 13 poena.

Na drugoj strani, u timu Duška Ivanovića, najefikasniji bio je Fernando San Emeterio sa 18 poena, Stanko Barać i Bred Oleson dodali su po 12, a Nemanja Bjelica i Dejan Musli nisu se upisali u listu strijelaca.

Kaha je djelovala surovo na početku utakmice, povela je sa 11:1, ali su Podmoskovljani brzo stigli visoku prednost eks Taukeramike (11:13). Prvo izjednačenje, Himki je izborio u posljednjem minutu prvog dijela igre, preko Lengforda, ali je uz zvuk sirene Oleson odbranio prednost Španaca (29:31).

Prvi put u vođstvu, Skariolovi igrači bili su pri rezultatu 33:31, ali su se potom razigrali Mirza Teletović i Barać, pa je Kaha opet bila ispred (35:42). Nedugo zatim, pri rezultatu 43:47, uslijedila je silovita serija Himkija od 10:0, za rezultat 53:47, kojim je počela i četvrta četvrtina.

U posljednjih deset minuta, Kaha je samo jednom ozbiljno prišla domaćinima (53:51), poslije čega je sedam poena postigao Himki (60:51). Kada je, dva minuta prije kraja Vitalij Fridzon pogodio trojku za 63:54, šampionu ACB lige nije bilo više povratka, iako konačan rezultat od 64:60 naslućuje neizvjestan kraj.

U Kanunasu - drama!

Sa srećnim krajem po Žalgiris. Ali, Litvancima bilo je potrebno dodatnih pet minuta da pobijede poljski Prokom sa 74:68.

Poslije 40 minuta igre bilo je 61:61 i to je trojkom Tomas Delininkaitis spasio domaće poraza pred 4.810 navijača.

Potom, Danijel Juing promašio je trojku za Prokom, a Mantas Kalineitis polaganje za pobjedu Žalgirisa, tako da se moralo u produžetak, u kojem je pri rezultatu 61:63, Žalgiris napravio seriju od 7:1 i nije se više osvrnuo do pobjede, sa kojom je stigao Himki i Kahu Laboral na čelu grupe.

Prokom je gubio 11 razlike na poluvremenu, ali je sjajnom trećom četvrtinom, koju je dobio sa 17:5, ušao u posljednjih deset minuta sa "plus 1".

CSKA iz Moskve, koju sa klupe vodi bivši trener Partizana Duško Vujošević, još čeka pobjedu u Evroligi ove sezone.

Treći poraz i to ubjedljiv, "armejci" su doživjeli u Valensiji, gdje je domaći sastav bio ubedljiv od početka do kraja meča - 82:57. Nijednog trenutka CSKA nije ugrozio vođstvo Španaca, tako da je zabilježio najgori start u Evroligi od formiranja ULEB.

Litvanski centar Robertas Javtokas ubacio je Rusima 15 poena na naš reprezentativac Duško Savanović nadovezao se sa deset. Na drugoj strani, najbolji strijelac bio je Tradžan Lengdon sa 16 poena, dok je srpski centar Boban Marjanović ubacio dva poena uz četiri skoka.

REZULTATI 3. KOLA:

GRUPA A

Himki - Kaha Laboral 64:60
/Lengford 19, Eze 14, Planinić 13 - San Emeterio 18, Barać 12, Bjelica i Musli bez poena/

Žalgiris - Prokom 74:68 posle produžetka, 61:61
/Pocijus 18, Delininkaitis 16 - Juing 14, Varda 12/

U četvrtak:

Partizan mt:s - Makabi (20.45)

TABELA: Himki 2-1, Kaha Laboral 2-1, Žalgiris 2-1, Makabi 1-1, Partizan mt:s 1-1, Prokom 0-3.

GRUPA B

Olimpijakos - Unikaha 93:63
/Papanikolau 17, Burusis 17, Teodosić 11, 9 as, 4 sk - Frilend 14, Mekintajer 14, Tripković 7/

Bamberg - Šarlroa 79:69
/Hejns 16, Teri 15, Šuput 13, 5 sk - Rodik 13, Gomis 12/

U četvrtak:

Roma - Real Madrid (20.30)

TABELA: Roma 2-0, Bamberg 2-1, Olimpijakos 2-1, Real Madrid 1-1, Unikaha 1-2, Šarlroa 0-3.

GRUPA C

Sijena - Cibona 80:57
/Kaukenas 16, Mekejleb 14, 4 ukr - Pašalić 17/

U četvrtak:

Šole - Lijetuvos Ritas (19.00)
Barselona - Fenerbahče (20.45)

TABELA: Sijena 3-0, Fenerbahče 2-0, Barselona 2-0, Lijetuvos 0-2, Šole 0-2, Cibona 0-3.

Olimpija - Panatinaikos (20.45)

TABELA: Panatinaikos 2-0, Olimpija 2-0, Efes Pilsen 2-1, Milano 1-2, Valensija 1-2, CSKA 0-3.