EL: Porazi Barse i Panatinaikosa!

Posljednja dva prvaka Evrope doživjela senzacionalne neuspjehe u trećem kolu. Podvige napravili Fenerbahče i stoprocentna Olimpija!

EL: Porazi Barse i Panatinaikosa! Izvor: MONDO

Porazi CSKA i Kaha Laborala u srijedu bili su samo priprema za prava iznenađenja, koja su uslijedila 24 sata kasnije.

Evropski prvak, Barselona, na svom parketu je izgubila od Fenerbahče Ulkera, dok je Olimpija kod kuće savladala šampiona iz 2009, Panatinaikos.

Fenerbahče je vodio praktično od prvog do posljednjeg minuta i na kraju slavio rezultatom 69:61. Sva desetorica košarkaša su se upisala u strijelce, dok je domaćin ostao bez poena Rubija, Perovića i Ndonga.

Tim iz Istanbula dobio je posljednju četvrtinu sa devet poena razlike.

Olimpija je uz Montepaski i Fenerbahče jedina ekipa sa maksimalnim učinkom u prva tri kola.

Ljubljančani su i drugi meč u novoj dvorani Stožice dobili poslije produžetka. Prvo je pao Efes, a u četvrtak i Panatinaikos - 85:84.

U regularnom toku je Dimitris Dijamantidis promašio slobodno bacanje pri vođstvu gostiju 72:70 i tako dao šansu Vladi Ilievskom da izjednači za odlazak u dodatnih pet minuta.

Milenko Tepić nije ulazio u igru kod Panatinaikosa, dok Aleks Marić nije ni doputovao u Ljubljanu.

Konačno se probudio i Real Madrid, trijumfom u Rimu sa čak 18 poena razlike - 74:56. Novica Veličković postigao je osam poena za 14 minuta u igri.

Vule Avdalović (15 poena) je sa francuskim Šoleom pobijedio Lijetuvos Ritas, trenera Aleksandra Trifunovića.

REZULTATI 3. KOLA

Grupa A

Partizan mt:s - Makabi 54:67

Himki - Kaha Laboral 64:60
Žalgiris - Prokom 74:68 (61:61)

TABELA: Kaha Laboral 2-1, Makabi 2-1, Himki 2-1, Žalgiris 2-1, Partizan mt:s 1-2, Prokom 0-3.

Grupa B

Roma - Real 56:74
/Traore 12, 8sk - Tomić 12, 7sk, Taker 12/

Olimpijakos - Unikaha 93:66
Bamberg - Šarlroa 79:69

TABELA: Olimpijakos 2-1, Real 2-1, Roma 2-1, Bamberg 2-1, Unikaha 1-2, Šarlroa 0-3.

Grupa C

Šole - Lijetuvos 73:69
/Kozer 20, Avdalović 15 - Gečevičius 19/

Barselona - Fenerbahče 61:69
/Majkl 17, Navaro 12 - Ukić 13, Tomas 12/

Montepaski - Cibona 80:57

TABELA: Montepaski 3-0, Fenerbahče 3-0, Barselona 2-1, Šole 1-2, Lijetuvos 0-3, Cibona 0-3.

Grupa D

Olimpija - Panatinaikos 85:84 (72:72)
/Pinkni 16, Gregori 13 - Dijamantidis 20, 7sk, 5as/

Efes - Armani Džins 82:74
Valensija - CSKA 82:57

TABELA: Olimpija 3-0, Panatinaikos 2-1, Efes 2-1, Armani Džins 1-2, Valensija 1-2, CSKA 0-3.