NBA: Pol i Hornetsi srušili Majami

Tri ekipe i dalje stoprocentne - Lejkersi (6-0), Atlanta (6-0) i Nju Orleans (5-0). Drugi poraz Lebrona, Vejda i ekipe.

NBA: Pol i Hornetsi srušili Majami Izvor: MONDO

Nju Orleans Hornetsi nisu imali respekta za velika imena Majami Hita. Pobjedom od 96:93 produžili su perfektan start nove sezone, dok su gosti sa Floride pokvarili skor na 4-2.

Plejmejker Kris Pol nanizao je 13 poena, 19 asistencija i pet ukradenih lopti, ali je junak utakmice bio centar Emeka Okafor, koji je za njegove standarde imao nevjerovatan napadački učinak - 26 poena, uz 13 skokova i šut iz igre 12/13!

Mada nije poznato da je povrijeđen, Predrag Stojaković je izostavljen sa liste aktivnih igrača Nju Orleansa za ovu utakmicu.

Los Anđeles Lejkersi odigrali su meč bez mnogo entuzijazma i savladali Toronto na "suvi" kvalitet (108:103), dok je Atlanta rutinski slavila na terenu najozbiljnijeg kandidata za najlošiji skor - Minesote (113:103).

Darko Miličić bio je u startnoj petorci Timbervulvsa, igrao je 21 minut i zabilježio četiri poena (šut 2/7), osam skokova i tri blokade.

Radmanovićevi Golden Stejt Voriorsi kod kuće su pobijedili Jutu uz neočekivano mali broj koševa - 85:78. Srpski veteran na terenu je proveo svega pet minuta, nedovoljno da pokaže nešto više.

"Ratnicima" (4-1) je ovo najbolji start u posljednjih 16 godina.

Spektakularna završnica regularnog toka utakmice viđena je u Finiksu, gdje Memfisu vođstvo od 98:94 na 3,7 sekundi pre kraja nije bilo dovoljno da pobijedi!

Džejson Ričardson je svojom šestom trojkom smanjio na 98:97, Rudi Gej pogodio drugo slobodno bacanje (koje je htio da promaši) za 99:97, a Ričardson u vazduhu prihvatio lob pas Grenta Hila iz auta i obezbijedio dodatnih pet minuta.

Poslije prvog produžetka takođe nije bilo pobjednika, ali je Finiks u drugom bio bolji - 123:118.