NLB: Gist zakucao "mrave", novi poraz Igokee

Partizan mt:s se mučio ali na kraju ubjedljivo dobio Zagreb. Nimburk nosi bodove iz Zagreba. Budućnost deklasirala Igokeu.

NLB: Gist zakucao "mrave", novi poraz Igokee Izvor: MONDO

Kada je dolazio u Partizan mt:s, Amerikanac Džejms Gist obećao je Grobarima zakucavanja.

Upravo su njegova dva spektakularna zakucavanja obilježila meč 6. kola NLB Lige, između Partizana i Zagreba, koji su crno-bijeli uz dosta muke riješili u posljednjoj četvrtini i na kraju ubjedljivo dobili - 84:64.

Držali su se zagrebački "mravi" u "Pioniru" do posljednje četvrtine, ali je presudio veći kvalitet koji regionalni šampion ima. Pogotovo pod obručima (38 naspram 28). U tom posljednjem dijelu igre, Zagreb je imao crnu seriju od pet minuta bez koša, što je Partizan iskoristio i napravio ključnu seriju od 14-0 za vođstvo od 74:54.

Prva četvrtina protekla je u nervoznoj igri obe ekipe, posebno domaćina, pa je Zagreb serijom od 8-0, obezbijedio prednost u prvom dijelu 17:13.

U drugoj četvrtini nalet i preokret Partizana, začinjen vezanim spektakularnim zakucavanjima Gista. Najpre je unio loptu u koš zajedno sa dvojicom Zagrepčana, a onda u narednom napadu novi šou, koji je digao "Pionir" na noge i prekinuo uspavanku.

Poveo je tada Partizan +13 (40:27), ali je Zagreb odolio tom naletu i uzvratio serijom od 5-0 i ostao u životu.

Prvo poluvrijeme je, osim zakucavanja Gista, obilježilo i čak 29 dosuđenih ličnih grešaka na obje strane, vrlo loše šutiranje bacanja (Partizan je imao 10 od 20) i skroman procenat šuta iz igre oba rivala.

U trećem dijelu igre, Zagreb se potpuno vratio. Prišao je Partizanu na -1 (49:50), ali je domaćin napravio novu prednost i u posljednji dio igre ušao sa 61:54.

Gosti nisu uspjeli a daju koš crno-bijelima sve do tri i po minuta pred kraj meča, a Partizan je, uz nekoliko atraktivnih poteza i zakucavanja (Jaka Klobučar) ostvario treću pobjedu u sezoni.

Gist, koji je izašao iz igre krajem treće četvrtine zbog pet ličnih grešaka, Nejtan Džavai i Klobučar su se izdvojili u Partizanu sa po 12 poena. Najefikasniji igrač utakmice bio je iskusni Mario Kasun sa 18 poena.

Budućnost deklasirala Igokeu

Budućnost je u Podgorici deklasirala Igokeu 84:67.

Podgoričani su dominirali od samog početka i već u prvoj četvrtini stvorili prednost (21:14) koju su do kraja drugog perioda povećali na deset poena razlike (42:32)

Istim tempom Budućnost je nastavila i poslije povratka sa odmora, pa do kraja meča tim iz Aleksandrovca nije uspio da vrati bar tračak neizvjesnosti u ovaj meč .

U podgoričkoj ekipi poeni su bili ravnomerno raspoređeni, a donekle se izdvojio Vladimir Dragićević sa 14 poena (uz pet skokova). U Igokei Dozet i Brajan Čejs po 12.

Cibona i Nimburk odigrali su neizvjestan meč, koji je odlučen bukvalno u posljednjoj sekundi. A čovjek odluke bio je Afik Nišim, koji je postigao pobjedonosni koš za trijumf Nimburka.

Nišim je ukupno dao 17 poena, a prvo ime utakmice bio je Čester Simons sa 23 poena. Aleš Čan dao je 21 poen i imao osam skokova. Kod Cibone Tomislav Zubčić 19 (šut za tri poena 4/4!), a Leon Radošević 18 poena (obojica i po 9 skokova).

Cibona i Nimburk su se smjenjivali u vođstvu tokom cijelog meča. Češka ekipa je u trećoj dionici imala i desetak poena viška, ali je Cibona uspjela da se vrati i povede. Imali su "cibosi" četiri poena prednosti u posljednjim minutima, ali je Nišim najprije ubacio trojku, a potom je četiri sekunde prije kraja dao i odlučujući koš.

Obje ekipe imaju isti učinak - po tri pobjede i tri poraza.

REZULTATI 6. KOLA:

subota

Cibona - Nimburk 85:86 (22:22, 21:25, 19:12, 23:27)
Budućnost - Igokea 84:67 (21:14, 21:18, 21:18, 21:17)
Partizan mt:s - Zagreb 84:64 (13:17, 27:15, 21:22, 23:10)

nedelja

Zadar - Radnički (17h)
Hemofarm - Olimpija (17h)
Krka - Crvena zvezda (19h)

petak

Široki - Cedevita 77:73

TABELA: Hemofarm /-1/ 4-1, Olimpija /-1/ 4-1, Nimburk 4-2, Budućnost 4-2, Krka /-1/ 3-2, Partizan 3-3, Cedevita 3-3, Široki 3-3, Cibona 3-3, Zagreb 3-3, Zadar /-1/ 2-3, Radnički /-1/ 1-4, Igokea 2-4, Crvena zvezda /-1/ 0-5.