NLB: Hemofarmu derbi, Radnički dobio u Zadru

Hemofarm pobedio Olimpiju, Radnički slavio u Zadru. Zvezda niže poraze.

NLB: Hemofarmu derbi, Radnički dobio u Zadru Izvor: MONDO

Hemofarm je usamljen na čelu tabele regionalnog takmičenja. U derbiju 6. kola, Hemofarm je pobijedio Olimpiju 84:74!

Milan Mačvan je sa 24 poena i osam skokova bio igrač utakmice, a njemu uz rame bili su Bojan Krstović sa 18 i Miloš Borisov sa 16 poena. U ekipi Olimpije, zanimljivo, najistaknutiji je bio upravo dojučerašnji košarkaš Hemofarma Goran Jagodnik sa 18 poena i šest skokova. Vlado Ilijevski je dao 17 poena i imao pet uhaćenih lopti.

Zaslužena pobjeda Hemofarma, koji je iskoristio umor Olimpije poslije epske borbe i pobjede nad Panatinaikosom u Evroligi. Ljubljančali su u Vršac doputovali bez povrijeđenog Saše Ožbolta i bili su, manje-više, lak plijen za Hemofarm.

Vrščani su vodili od početka utakmice, a do poluvremena su gostima ubacili gotovo 50 poena. Odbrana Olimpije je bila "šuplja" u prvom poluvremenu, u drugom delu nešto čvršća, ali ipak nedovoljno da bi se napravio preokret.

U 29. minutu Hemofarm je imao +12 (69:57), ali su Ljubljančani na tri minuta prije kraja prišli na -3 (74:77). Međutim, u narednom napadu koš odluke i to kakav. Miljan Pavković je postigao trojku preko 30 centimetara višeg Damira Markote i otklonio sve dileme.

Hemofarm - Olimpija 84:74 (poluvrijeme 49:37)

HEMOFARM: Pavković 8, Hamid 4, Krstović 18, Šutalo 2, Mačvan 24, Savović 5, Borisov 16, Jordan 4, Anđušić 2.

OLIMPIJA: Peri 6, Ilievski 17, Gregori 4, Salin 2, Jagodnik 18, Šermadini 13, Pinkni 5, Markota 4, Vrkić 5.

Radnički iz Kragujevca pridružio se FMP-u, Hemofarmu, Partizanu i Crvenoj zvezdi u tome što je uspio da savlada Zadar na njegovom terenu u NLB Ligi.

Od svih srpskih klubova koji su učestvovali u regionalnom takmičenju do sada, samo novosadska Vojvodina nije uspjela da pobijedi Zadar u hrvatskom gradu.

FMP je pod tim imenom, ali i pod imenom Refleks čak četiri puta dobio Zadar u Zadrvu, Hemofarmu je to pošlo za rukom dva puta, a Partizanu i Zvezdi po jednom.

Košarkaši koje sa klupe vodi Miroslav Muta Nikolić nadigrali su Zadar i zasluženo pobijedili u 6. kolu NLB Lige - 96:86. Radnički je bio izuzetno šuterski raspoložen, postigao je 12 trojki (Stefan Stojačić postigao polovinu!).

Kragujevačka ekipa je vodila od kraja prve četvrtine, koju je Zadar dobio sa prednošću od sedam poena. Ekipa Mute Nikolića zaigrala je odlično od druge četvrtine i na momente imala čak i 20-ak poena prednosti.

Zadar je ugrozio vođstvo Radničkog u posljednja četiri minuta, kada je prišao na 83:88, ali su gosti, predvođeni Vladanom Vukosavljevićem, odbili taj nalet.

Sjajnu šutersku partiju imao je Stefan Stojačić - 18 poena, i to sve trojke (6/8)! Majkl Li je završio sa 16, a Čakarević i Dragojlović sa po 14 poena. Vukoavljević je postigao 13.

Zvezda je ponovo izgubila. Šesti put u ovoj sezoni u isto toliko utakmica. U Novom Mestu, Krka je savladala crveno-bijele 89:76.

Beogradski tim je na poluvremenu bio u zaostatku čak 20 poena (50:30), ali je uspio da se vrati u igru u nastavku. Ipak, nedovoljno za preokret.

Krka je od početka meča vodila. Poslije prve četvrtine imala je +7, a u drugoj stvaranje ogromne zalihe. Domaćini su se u nastavku malo opustili, pa je Zvezda to uspjela da iskristi i približi se na -10 (u jednom trenutku je bilo 59:69).

Ipak, Krka odbija taj napad serijom od 5-0 za vođstvo od 74:59, a potom ponovo vraća velikih 20 poena viška - 87:67, za mirnu završnicu.

Ključna prednost Krke bila je u skoku - 11 uhvaćenih lopti više (31 naspram 20).

U redovima pobjednika ravnomjerno raspoređen učinak (Pavič i Krivec po 13, Dragić 12...), a u Zvezdi su dobre partije pružili Amerikanci - Džamar Jang (22 poena, ali bez skoka i samo jedna asistencija) i novajlija Rikardo Marš sa 18 poena. Učinak ostalih - zanemarljiv.

REZULTATI 6. KOLA:

nedelja:

Zadar - Radnički 86:96 (26:19, 10:23, 17:26, 33:28)
Hemofarm - Olimpija 84:74 (27:19, 22:18, 20:24, 15:13),
Krka - Crvena zvezda 89:76 (22:14, 28:16, 17:22, 22:24)
subota:

Cibona - Nimburk 85:86 (22:22, 21:25, 19:12, 23:27)
Budućnost - Igokea 84:67 (21:14, 21:18, 21:18, 21:17)
Partizan mt:s - Zagreb 84:64 (13:17, 27:15, 21:22, 23:10)

petak

Široki - Cedevita 77:73

TABELA: Hemofarm 5-1, Olimpija 4-2, Nimburk 4-2, Budućnost 4-2, Krka 4-2, Partizan 3-3, Cedevita 3-3, Široki 3-3, Cibona 3-3, Zagreb 3-3, Radnički 2-4, Zadar 2-4, Igokea 2-4, Crvena zvezda 0-6.