NBA: Kakva luda noć!

Majami je vodio sa 22 poena razlike protiv Jute, ali je Milsap sa 11 poena za 28 sekundi izborio produžetak, u kojem su Džezeri pobijedili "Big 3".

NBA: Kakva luda noć! Izvor: MONDO

Odakle početi?

Da li od toga da je Majami vodio 22 poena razlike, da je "Big 3" trio ubacio 77 poena i da je poslije svega Juta Džez pobijedila poslije sedam sušnih godina na jugu Floride?!

I da je za taj preokret Jute najzaslužniji krilni centar Pol Milsap, koji je pogodio dvije trojke iz 20 pokušaja u karijeri, a onda tri od tri u posljednjih 28 sekundi utakmice...

Milsapovo "ludilo", najzanimljivije detalje sa svih mečeva, kao i Top 10 možete pogledati na našem web portalu www.mondo.rs.

Ili možda otići na Zapad, gdje su Los Anđeles Lejkersi odigrali najgori meč u sezoni, Minesota Timbervulvsi najbolji, ali su opet Lejkersi bili ti koji su tek treći put od osnivanja stigli do skora 8-0. I podatka da dvostruke uzastopne šampione četiri pobjede dijele od najboljeg starta u istoriji...

Ili se možda odlučiti za Indijanapolis, gdje su domaći Pejsersi u trećoj četvrtini postigli 54 poena i zamalo ostvarili "savršenu" četvrtinu. Domaći igrači ubacili su Denveru svih 20 pokušaja za 12 minuta, a onda je Džoš Mekroberts promašio šut 1,9 sekundi prije kraja četvrtine i tako "zeznuo stvar".

"Nisam znao", rekao je potom Mekroberts, čiji je tim pobijedio sa 144:113!

Možda smo mogli da počnemo i od Nju Orleansa, koji je zabilježio rekordnu, sedmu uzastopnu pobjedu od starta lige. Na taj način "ruki" trener Monti Vilijams postao je četvrti debitant na mjestu trenera, po broju uzastopnih pobjeda na startu karijere.

Bolji od njega, za sada, su Lorens Frenk, koji je u sezoni 2003/04 sa Nju Džersijem stigao do 13-0, zatim Kurt Rambis, koji je sa Los Anđeles Lejkersima u sezoni 1998/99 stigao do 9-0 i Badi Džinet, koji je sa Vašington Bulitsima, u sezoni 1947/48, zabilježio skor 9-0.

Ni nevjerovatne tri Milsapove trojke za 28 sekundi, nisu bile dovoljne da Juta izbjegne poraz od Majamija osmu godinu zaredom. Zato je Milsap morao pod koš, gdje je pokupio jedan "otpadak" i uz zvuk sirene, polaganjem izborio produžetak (104:104).

A, u njemu... Dvejn Vejd, Lebron Džejms i Kris Boš nisu više imali dovoljno samopouzdanja da zaustave tim, koji im je u prvom poluvremenu ubacio 32, a u drugom 84 poena! Na kraju, bilo je 114:116 za goste, koji su naneli treći poraz Majamiju ove sezone.

Milsap je u noći između utorka i srijede postigao rekord karijere od 46 poena, za 43 minuta u igri.

U četvrtak, Hitu u goste dolaze Boston Seltiksi, koji su ih dobili na otvaranju sezone.

Do tada, svima u Majamiju tema će biti kako se dogodilo da je Vejd postigao 39 poena, da je Džejms zabilježio tripl-dabl (20 poena, 11 skokova, 14 asistencija), da se Boš nadovezao sa 17 poena i da je tim izgubio!?