NLB: Pavković promašio produžetak

Miljan Pavković imao šut za produžetak... "Mravi", ipak, zasluženo slavili protiv lidera NLB lige - 76:73.

NLB: Pavković promašio produžetak Izvor: MONDO

Hemofarm je doživio drugi neuspjeh u NLB ligi. "Farmaceuti" su u prvom meču 7. kola poraženi u "Draženovom domu" od ekipe Zagreba sa 76:73 (23:18, 25:16, 9:16, 19:23).

Prije utakmice u Zagrebu, jedini poraz vicešampion Srbije doživio je od Partizana u drugom kolu.

Predstava koju su prikazali učenici Željka Lukajića u prvom poluvremnu sigurno se može svrstati u jednu od najlošijih od početka sezone. Uprkos neubjedljivom izdanju, košarkaši Hemofarma uspeli su da serijom od 15:2 u trećoj četvrtini priđu domaćinu na samo poen zaostatka (49:50). Lider je imao dva napada za vođstvo, ali su se "mravi" odbranili.

Zagrepčani su ponovo došli do dvocifrene prednosti (serija 11:1) najviše zahvaljujući veteranu i najboljem igraču utakmice Damiru Mulaomeroviću, koji je u tim trenucima vezao dve trojke.

Ali, ni košarkaši Hemofarama se nisu predavali...

Brzo su "farmaceuti" uspjeli da uhvate priključak, ponovo da priđu na minus jedan i opet da ne iskoriste zicer za vođstvo. Međutim, ono što nije pošlo za rukom Milanu Mačvanu, jeste odličnom Džeromu Džordanu minut kasnije. Jamajčanin je poentirao ispod koša i Hemofarm je imao prvo vođstvo (65:64), još od prve četvrtine. Do kraja je ostalo manje od četiri minuta.

Krstović je donio plus tri, ali su u kljmučnim momentima Vrščani vezali nekoliko grešaka, koje su ih koštale poraza. Zagreb je serijom 8:0 (još jedna trojka Mulaomerovića) došao do velikih 72:67. Bojan Krstović je prije koša bivšeg reprezentativca Hrvatske promašio oba slobodna bacanja.

Produžetak je mogao da donese Milja Pavković u posljednjoj sekundi meča, ali je bio neprecizan van linije 6,75.

Mulaomerović je utakmicu završio sa 23 poena, dok je Zorić ubacio 17. U sprskom timu trojica igrača imali su dvocifren učinak - Mačvan 18, a Krstović (sedam skokova) i Zorić po 10 poena.

PAROVI 7. KOLA:

petak:

Zagreb - Hemofarm 76:73 (23:18, 25:16, 9:16, 19:23).