NBA: Istorijska "ljubav"

Kevin Lav je prvi igrač od 1982. godine, koji je imao više od 30 poena i skokova na NBA utakmici.

NBA: Istorijska "ljubav" Izvor: MONDO

Kevin Lav (Love) ušao je u istoriju NBA lige. Košarkaš Minesote ubacio je 31 poen i imao isto toliko skokova u pobjedi nad Njujorkom - 112:103.

Krilni centar ekipe iz Mineapolisa uradio je nešto što niko nije 28 godina, ostvario je dabl-dabl učinak sa 30 ili više ponea i skokova. Prethodno je to uspjelo legendarnom Mozesu Melounu, koji je 1982. godine noseći dres Hjustona protiv Sijetla dao 32 poena i uhvatio loptu 38 puta.

Lav je odveo svoj tim do treće pobjede u sezoni iako su gosti iz Njujorka imali 21 poen prednosti u trećoj četvrtini.

"Idem do 30", šapnuo je Lav tokom treće dionice Majklu Bizliju dok je sjedio na klupi.

Saigrač ga je upitao:

"Trideset? Čega?"

Lav je, priznao je kasnije, mislio da će imati 30 skokova. Ali, otišao je mnogo dalje i postavio klupski rekord.

"Razmišljao sam samo o tome kako je svaka lopta moja", izjavio je 22-godišnji košarkaš poslije još jedne blistave partije.

Prethodno, u utorak, Lav je Lejkersima ubacio 23 poena i imao 24 skoka, ali tada je Minesota poražena.

Lavu je u pobjedi nad Njujorkom najviše pomogao Bizli, sa 35 poena.

Za domaćina su nastupali Darko Miličić (20 minuta, 9p, 4sk) i Nikola Peković (7 minuta, 4p, 1sk).

Oklahoma je u neizvjesnoj završnici nadvisila Portland - 110:108. Pobjeda je došla kao poklon Raselu Vestbruku, za 22. rođendan. U stvari, može se reći da je sam sebi čestitao rođendan, jer je sa 36 poena bio najzaslužniji za peti uspjeh Oklahome u sezoni. Na očekivanom nivou bio je i Kevin Durant - 34 poena.

Nenad Krstić je na terenu proveo 42 minuta i pobjedi doprinio sa 12 poena i pet skokova.