NLB: Zadar "pao" u Laktašima, Široki na -37!

Igokea je u dramatičnoj završnici savladala Zadar (78:75), dok je Široki deklasiran u Ljubljani (107:70) u sedmom kolu NLB lige.

NLB: Zadar "pao" u Laktašima, Široki na -37! Izvor: MONDO

Treći trijumf u regionalnom takmičenju, "igosima" je sa linije slobodnih bacanja donio indisponirani Brajan Čejs, koji je u subotu uveče ubacio za njega nevjerovatnih tri poena i to sva sa penala.

Ipak, odmjenio ga je Čedomir Vitkovac ubjedljivo najbolji igrač utakmice. On je pored 21 postignutog koša, uhvatio i ključni defanzivni skok poslije promašaja Jakova Vladovića tri sekunde prije kraja sačuvavši pobjedu ekipe iz Aleksandrovca.

Igokea - Zadar 78:75 (18:25, 26:19, 17:15, 17:16)

U prvih šest minuta Zadrani su bili neumoljivi - vodili sa 15 razlike, ali se do isteka prvog kvartala tim Slobodana Klipe pribrao, zaigrao bolje u odbrani i napadu i smanjio na podnošljivih 25:18.

"Igosi" su predvođeni raspoloženim Vitkovcem i Milanom Dozetom dodali gas u drugoj četvrtini i nošeni navijanjem oko 3.000 ljudi uspjeli da na odmor odu u "egalu" - 44:44.

Pomenimo i podatak da je u Laktaše stigla grupica od desetak pripadnika zadarskog "Tornada", koji su u novoizgrađenoj sportskoj dvorani bodrili hrvatski tim.

Treći period protekao je u vrlo tvrdoj borbi i neefikasnosti oba tima, koji su se uglavnom smjenjivali u vođstvu. Igokee je tada stekla najveću prednost od četiri poena razlike, ali se u posljednjih 10 minuta ušlo sa rezultatom (61:59) u korist domaćih košarkaša.

Sam finiš vrlo izjednačene posljednje četvrtine bio je vrlo dramatičan. Heris, koji je ubacio 10 koševa, u pretposljednjem napadu izborio ofanzivni skok i poentirao za 75:72. Čejs je potom pogodio samo jedno bacanje (njegov prvi poen 13 sekundi do kraja), ali je uzvratio trojkom Ivan Batur za "plus jedan" Igokee.

Potom je uslijedio gore navedeni scenario i slavlje je moglo da počne...

Vitkovac je bio najefikasniji kod Aleksandrovčana sa 21 košem, Dozet je ubacio 16, a Marko Pantić se u trijumf ugradio sa 14 poena. Goste je predvodio Marko Car sa 20 pogodaka.

"Zmajčeki" ni u jednom trenutku nisu dopustili prvacima BiH, ekipi Širokog da pomisle da mogu do iznenađenja, a razlika se kretala oko tridesetak poena u korist Ljubljančana.

Olimpija - Široki 107:70 (36:19, 31:18, 19:12, 21:21)

U prvom kvartalu, domaći su stekli +17 (36:19), a sličan epilog dogodio se i u drugoj četvrtini (31:18), pa se na odmor otišlo na nedostižnih 30 koševa viška. (67:37).

U nastavku susreta, izabranici Ivana Velića su malo popravili utisak, ali više od "minus 37" u gostima kod evroligaša, nisu mogli.

Briljirao je Sašo Ožbolt u taboru Olimpije sa ubačenih 20 pogodaka i to sa nevjerovatnim stoprocentnim šutom za dva i tri poena. Solidan učinak ostvarili su i Mark Peri (16) i Sasu Salin sa dva poena manje.

Kod gostiju sa "Pecare" nešto bolji od anemičnog ostatka tima bili su Fran Pilepić sa 14, Ivan Ramljak sa 10 i Šime Špralja s 9 koševa.

Ovo je Olimpiji peti trijumf i sada dijele prvu poziciju sa Hemofarmom i Nimburkom, koji je pobijedio Partizan m:ts (5-2), dok su Širokobriježani upisali četvrti poraz u regionalnom takmičenju (3-4).

Zagreb - Hemofarm 76:73

TABELA: Hemofarm 5-2, Olimpija 5-2, Nimburk 5-2, Budućnost 4-3, Krka 4-3, Zagreb 4-3, Cedevita 4-3, Široki 3-4, Partizan 3-4, Radnički 3-4, Igokea 3-4, Cibona 3-3, Zadar 2-5, Crvena zvezda 0-6.

(MONDO - foto: 24ur)