NLB: Zvezda pobijedila Cibonu!

Crveno-bijeli u najboljoj utakmici sezone pobijedili velikog rivala iz Zagreba - 83:72.

NLB: Zvezda pobijedila Cibonu! Izvor: MONDO

Zvezda je pobijedila u NLB ligi!

Poslije šest vezanih poraza u regionalnom takmičenju i devet na pripremama crveno-bijeli su odigrali maestralno i potpuno zasluženo savladali evroligaša iz Zagreba - Cibonu.

Na kraju 83:72 (20:11, 21:22, 23:23, 19:16).

Nisu imali "vukovi" šta da traže u beogradskom nedeljnom matineu protiv raspoložene Zvezde i vrlo bučne beogradske publike (oko 2.500 gledalaca). Poslije duže vremena u Pioniru se u čast Zvezde orila pobjednička pesma, koja nagovještava bolje dane na Malom Kalemegdanu...

Rikardo Marš i Džamar Jang bili su najbolji na parketu. Amerikanci su postigli 46 od 83 poena Zvezde - obojica po 23 poena. Treći igrač iz SAD Entoni Majls sjedio je na klupi, ali nije ulazio u igru.

Agresivnom odbranom i dobrom realizacijom napada Zvezda je već na početku utakmice došla do prednosti koju nije ispuštala do samog kraja. Poslije početnih 4:4, Zvezda je napravila seriju 9:0.

Trener ekipe sa Malog Kalemegdana Mihailo Uvalin iznenadio je kolegu Zdravka Radulovića uvođenjem u startnu postavu 17-godišnjeg Aleksandra Cvetkovića. Kapitena kadetske reprezentacije Srbije odlično je odradio posao u odbrani.

Kada je Nemanja Nedović sredinom druge četvrtine NBA zakucavanjem podigao prednost crveno-bijelih na plus 15 (30:15) i Pionir je proključao! Nije imao kud Nikšićanin na klupi Zagrepčana, morao je da traži odmor za svoj pulene.

Njegov tajmaut bio je dovoljan samo da zaustavi nalet Beograđana, ali ne i da odgovori istom mjerom. Zvezda je bila odlična u svom najboljem poluvremenu ove sezone, ispostaviće se i utakmici, Ipak, domaćin je greškama u finišu omogućio "vukovima" da brzim kontrama smanje rezultatski deficit na pristojnih - 41:33.

Cibona u prvom poluvremenu nije imala nijednu "tricu", dok je Zvezda pogodila četiri trojke iz sedam pokušaja.

Nije dobro počelo za Zvezdu u nastavku meča. Cibona je došla na samo minus jedan, međutim, ispostavilo se da je to bio trenutak opuštanja mladog tima Mihaila Uvalina. Do kraja treće četvrtine domaćin je uspio potpuno da se vrati i da sačuva prednost sa poluvremena - 64:56.

Domaćin je na početku posljednje četvrtine ponovo došao na dvocifrenu prednost (66:56), koju uspio da sačuva i još da uveća do kraja.

Zvezda je zabilježila prvu pobjedu ove sezone u regionalnom takmičenju, a Cibona četvrti poraz. Na kraju slavlje navijača, kao da je titula osvojena, dok se na licima igrača zbog svega što se dešavalo ove sezone vidjelo veliko olakšanje!

Pobjeda protiv Zagrepčana sjajna je uvertira za prvi "vječiti derbi" ove sezone. Partizan će u narednom kolu ugostiti crveno-bijele.

CRVENA ZVEZDA: Marš 23 4sk, 3as, 3ukr, Subotić 6, Milošević 10, Balaban 2, Katnić 5, Radosavljević, Nikolić 7, 11sk Nedović 7, Cvetković, Marinković, Majls, Jang 23.

CIBONA: Bogdanović 16, Vragović 2 Stipčević 17, Zubčić 12, Pašalić 13, Radošević 8, Brans, Filipović, Vrbanc, Vragović, Smajlagić, Džonson 4, Delaš.

Zagreb - Hemofarm 76:73

TABELA: Olimpija 5-2, Hemofarm 5-2, Nimburk 5-2, Krka 4-3, Budućnost 4-3, Cedevita 4-3, Zagreb 4-3, Cibona 3-4, Partizan mt:s 3-4, Igokea 3-4, Radnički 3-4, Široki 3-4, Zadar 2-5, Crvena zvezda 1-6.

PAROVI 8. KOLA (20/21. novembar): Hemofarm - Nimburk, Cedevita - Olimpija, Budućnost - Zadar, Široki - Zagreb, Partizan mt:s - Crvena zvezda, Cibona - Radnički, Krka - Igokea.