EL: I Kaha pala u Pioniru!

Partizan mt:s u meču petog kola A grupe Evrolige pobijedio Kahu Laboral rezultatom 74:71, na krilima serije od 14:0 u finišu.

EL: I Kaha pala u Pioniru! Izvor: MONDO

Čarolija traje! Šampion Srbije ide ka novom plasmanu u Top 16 fazu Evrolige!

Crno-bijeli su prvaku Španije nanijeli treći uzastopni poraz u grupi, a svoj skor popravili na 3-2.

Iako je Kaha Laboral u 36. minutu imala 11 poena prednosti (58:69), Partizan mt:s je napravio seriju od 14:0 i uz neviđenu borbenost - ali i malo sreće - slavio rezultatom 74:71 (18:25, 24:13, 14:18, 18:15).

Džejms Gist postigao je 14 poena, Nejtan Džavai 13, Dušan Kecman 12, a Jan Veseli deset, dok su kod gostiju najefikasniji bili Stanko Barać sa 17, Dejvid Logan i Fernando San Emeterio sa po 14 poena.

Reprezentativac Srbije Nemanja Bjelica igrao je samo osam minuta i postigao dva poena. Nakon što je Gist 3,8 sekundi prije kraja postavio konačan rezultat, Bjelica je na osam metara od koša imao otvorenu poziciju za izjednačenje, ali nije bio precizan.

Crno-bijeli narednog četvrtka dočekuju Žalgiris u veoma važnoj utakmici za raspored u vrhu tabele. Žalgiris se u okviru petog kola sastaje sa Himkijem, a Makabi sa Prokomom.

Trenutno stanje na tabeli: Makabi 3-1, Žalgiris 3-1, Partizan mt:s 3-2, Himki 2-2, Kaha Laboral 2-3, Prokom 0-4.