Kaha opet bolja od Barse

Kaha Laboral savladala Barselonu u reprizi finala plej-ofa prošle sezone (87:80) i povela na tabeli ACB lige.

Kaha opet bolja od Barse Izvor: MONDO

Barselona je u posljednju četvrtinu ušla sa deset poena prednosti, ali je aktuelni šampion Španije furioznom igrom (33:16) preokrenuo rezultat i ostvario novu pobjedu nad prvakom Evrope - 87:80.

Sa oporavljenim Markusom Hejslipom u timu, Kaha je trijumfovala snagom kolektiva.

Šestorica igrača ubacila su deset i više poena, a najefikasniji bio Bred Oleson (18p), koji se u porazu od Partizana, tri dana ranije, uopšte nije upisao u strijelce! Protiv Barselone je šutirao trojke 4/5, a 2/2 za dva poena i sa linije slobodnih bacanja.

Po tri trojke dali su San Emeterio i Teletović - Barsa ukupno sedam - a Kaha Laboral ostvarila je i skakačku nadmoć (34:22).

Reprezentativci Srbije našli su se u epizodnim ulogama, najblaže rečeno. Nemanja Bjelica za domaćina je igrao samo četiri minuta, Kosta Perović na drugoj strani sedam i po minuta. Bjelica nije stigao ni da šutne, dok je Perović sva tri puta bio neprecizan.

Riki Rubio kod gostiju je zabilježio 15 poena i osam asistencija.

Kaha Laboral preuzela je prvo mjesto sa skorom 7-1, ali u nedelju može da je stigne Real Madrid (dočekuje Valjadolid). Barselona (6-2) se nalazi na trećem mjestu.