NLB: Igokea bez lijeka za Krku

Košarkaši Igokee poraženi su u Sloveniji od Krke rezultatom 79:66 (20:22, 19:18, 14:14, 26:12) u meču osmog kola NLB lige.

NLB: Igokea bez lijeka za Krku Izvor: MONDO

Ravnopravna borba u dvorani "Leon Štukelj" u Novom Mestu vodila se u prve tri četvrtine da bi u posljednjem periodu povratnik u NLB ligu Krka slomila još jednog novajliju.

Krka je u prvoj četvrtini povela sa 15:10, ali je Igokea predvođena raspoloženim Mladenom Pantićem uzvratila serijom 9:0 i preokrenula na 19:15.

Kada su Slovenci zaustavili Pantića njega je zamijenio Brajan Čejs, pa je Igokea uspjevala da parira domaćinu i na poluvremenu ode na odmor sa poenom prednosti.

Igokea je nastavila sa dobrom igrom i u trećoj četvrtini, a kada je Čejs pogodio trojku za 54:48 na samom kraju tog perioda igre izgledalo je da će se ostvariti plan Aleksandrovčana koji su najavljivali da u Sloveniju idu po pobjedu.

Međutim, igrači Krke su se pribrali i na otvaranju posljednje četvrtine napravili seriju 10:0 i definitivno slomili odbranu Igokee. Stečenu prednost Krka je znala da sačuva do kraja i čak uspjela da poveća na konačnih 79:66.

Najbolji u redovima Igokee bili su Čejs sa 17 i Pantić sa 16 poena, dok su se u pobjedničkoj ekipi istakli Buker sa 16, te Krivec i Ikonić sa po 13 postighuntih poena.

Široki - Zagreb 83:76

TABELA: Hemofarm 6-2, Budućnost, Cedevita, Krka, Olimpija i Nimburk po 5-3, Partizan mt:s, Zagreb, Cibona i Široki po 4-4, Igokea i Radnički po 3-5, Zadar 2-6, Crvena zvezda 1-7.