EK: Hemofarm "učio" od Bešiktaša

Hemofarm bolji od Asvela 97:93 u drugom kolu Grupe B Evrokupa.

EK: Hemofarm "učio" od Bešiktaša Izvor: MONDO

Poslije velikog preokreta u Istanbulu, gdje je savladan Bešiktaš sa nekadašnjom NBA zvijezdom Alanom Ajversonom, "farmaceuti" su u dramatičnoj završnici pobijedili francuski Asvel - 97:93 (24:18, 24:21, 30:22, 19:32).

Činilo se da će srpski tim zabilježiti sigurno i ubjedljivu pobjedu, ali je malo nedostajalo da doživi sudbinu svog rivala sa Bosfora, kada su košarkaši Hemofarama sjajnom serijom u posljednjoj četvrtini nadoknadili veliki minus i na kraju trijumfovali.

Vrščani su od početka nametnuli svoj ritam. Kako je meč odmicao domaćin je povećavao prednost koja je u jednom trenutku treće četvrtine iznosila i plus 21 (70:49). Međutim, početkom posljednje dionice osvajač kupa Francuske iskoristio je pad koncetracije kod domaćina i uspio da završnicu utakmice učini vrlo zanimljivom. "Farmaceuti" su dozvolili protivniku da priđe samo na minus tri, ali gosti nisu imali snage za potpuni preokret.

Asvel je u posljednjih deset minuta postigao čak 32 poena, a Hemofarm samo 19.

Francuze je u Vršcu prvi put vodio novi trener Nordin Grib, koji je zamijenio otpuštenog Vinsena Kolea. Hemofarm nije nastupio kompletan jer u ekipi nije bilo povrijeđenog Abdula Hamida. Za goste je nastupio i bivši košarkaš "narandžastih" Nebojša Bogavac, koji se za devet minuta na parketu nije upisao u strijelce.

Klif Hemonds bio je najefikasniji igrač na utakmici sa 25 poena. U pobjedničkoj ekipi briljirao je Milan Mačvan sa 13 poena, sedam skokova i osam asistencija. Zanimljivo da su isti poenterski učinak kod Vrščana imali još Bojan Krstović i Marko Šutalo.

HEMOFARM: Pavković 9, 5as, Božović, Krstović 13, Šutalo 13, Mačvan 13, 7sk, 8as, Savović 12, Borisov 8, 8sk, Knežević, Petrović, Džordan 10, Maraš, Adušić 10.

ASVEL: Džeferson 17, Lakomb 4, Hemonds 25, 3sk, 3as, Žižić 19, 5as, Vesterman 5, Fofana 7, Volš 2, 8sk, Bogavac, Želabal 14, Leon, Džekson.