NBA: Miličić blista, Minesoti nema pomoći

Uprkos još jednoj dobroj partiji Srbina i još boljoj Kevina Lava, Minesota prokockala "plus 21" protiv lidera. Debi Stojakovića.

NBA: Miličić blista, Minesoti nema pomoći Izvor: MONDO

Darko Miličić ne posustaje. Nastavio je seriju odličnih partija u NBA ligi. Doduše, srpski internacionalac nije mogao da spriječi poraz Minesote protiv San Antonija, ali je upisao 22 poena, osam skokova, pet blokada i četiri asistencije za 33 minuta provedena na parketu (uz sedam izgubljenih lopti).

Nije Miličiću smetalo ni to što mu je direktan rival bio Tim Dankan, koga je zaustavio na devet poena, uz 13 skokova.

Ipak, Minesota je ponovo izgubila, a bila je nadomak pobjede. Jer, vodila je sa čak 21 poenom razlike, ali je lider NBA lige uspio da utakmicu uvede u produžetak (106:106), a zatim i da pobijedi - 113:109.

Najzaslužniji za 13. trijumf San Antonija (uz samo jedan poraz) bio je Manu Đinobili, koji je 14 od ukupno 26 poena dao u četvrtoj dionici.

Kod domaćina je najbolji bio Kevin Lav, sa čak 32 poena i 22 skoka.

Predrag Stojaković je debitovao za Toronto u pobjedi nad Filadelfijom - 106:90. Na terenu je proveo šest minuta, a petoj uzastopnoj pobjedi kanadskog tima doprinio je sa sedam poena.

Nenad Krstić je za 20 minuta ubacio devet poena i uhvatio devet lopti. Njegova Oklahoma je izgubila od Dalasa, koji je u finišu napravio preokret serijom od 10:0. Naravno, Dirk Novicki je bio prvi među "divljim teladima", sa 34 poena.

Poput Miličića i Krstića, još jedan Srbin je doživio poraz. Vladimir Radmanović je sa Golden Stejtom izgubio od Hjustona - 101:111. Radmanović je sa klupe imao po pet poena i skokova za 15 minuta.

Majamiju ne ide, pa ne ide. Bolji od Džejmsa, Vejda, Boša i drugova bio je i Orlando, koji je kao domaćin pobijedio 104:95. To je bio treći uzastopni poraz Majamija.

Dvajt Hauard je dominirao (24p, 18sk), dok je kod gostiju Lebron Džejms dao 25 poena.