NBA: Stojaković pogađao, Boston pobijedio

Poslije sedam poena za šest minuta na debiju protiv Filadelfije, Predrag Stojaković nastavio je da postiže gotovo jedan broj poena u odnosu na minute koje dobija u Toronto Reptorsima.

NBA: Stojaković pogađao, Boston pobijedio Izvor: MONDO

U meču protiv Bostona, drugom od trejda iz Nju Orleansa, Stojaković je za 16 minuta ubacio 13 poena, uz tri trojke iz četiri pokušaja.

Ipak, Reptorsi i on nisu uspjeli da nadoknade 21 poen zaostatka sa kojim su ušli u posljednju četvrtinu meča u Boston Gardenu, iako je pet minuta i 20 sekundi prije kraja rezultat bio 99:93 za Seltikse. Na kraju, bilo je komfornih 110:101 za vicešampiona, koji se tako osvetio Reptorisma za poraz od prošle nedjelje u Kanadi (102:101).

Stojaković je tu utakmicu, nakon što je tek bio stigao iz Hornetsa, presjedio na klupi, a ovog puta pokazao da je da može da bude od velike koristi novom timu.

"Probali smo, ali smo prethodno stavili sebe u jako lošu poziciju. Bio je to preveliki zaostatak da bi se stigao na kraju, naročito protiv timova kao što je Boston", rekao je Stojaković (33).

Boston, koji je prvi put poslije tri meča pauze mogao da računa na startnog pleja Redžona Ronda, vodeće igrače imao u veteranima Kevinu Garnetu i Šakilu O'Nilu. Prvi je ubacio 26 poena, uz 11 skokova, a drugi 16 poena, uz devet skokova.

Ipak, za to što se Toronto nije potpuno vratio u igru u posljednjoj četvrtini, trener Bostona Dok Rivers može da zahvali najviše rezervnom centru Glenu "Big Bejbi" Robinsonu, koji je deset od 16 poena postigao kada se Toronto ozbiljno približio.

Nešto južnije, Majami Hit prekinuo je niz od tri poraza i nekako uspio da izbjegne status mediokriteta poslije mjesec dana takmičenja. Pobjedom nad najgorim timom konferencije, Filadelfijom (99:90), tim u kojem nastupaju tri velike zvijezde Lebron Džejms, Dvejn Vejd i Kris Boš zabeležio je devetu pobjedu, uz sedam poraza, ali je daleko od vodećih timova Istoka.

Vejd je ubacio 23 poena, a pratio ga je Džejms sa 20, koji je tako postao tek drugi igrač u istoriji Majamija, koji je na 13 uzastopnih utakmica imao 20 i više poena.

Džejmsa naredne nedelje očekuje povratak u Klivlend, grad u kojem je počeo NBA karijeru i igrao od 2003. do prošlog ljeta, kada je slomio srca navijača Kavalirsa, odlukom da kao slobodan agent prihvati ponudu Majamija i oformi "Big 3" trio sa Vejdom i Bošom, ne bi li osvojio titulu.

"Kako da ne razmišljam o povratku u Klivlend poslije svega?", uzvratio je pitanjem na pitanje Džejms, čije su dresove navijači palili nakon što je u emisiji na ESPN saopštio svoju odluku da odlazi u Majami.

"Biće surova atmosfera i spreman sam na to", dodao je "King" Džejms.

Na Zapadu, Dalas Meveriksi i Dirk Novicki prekinuli su u teksaškom derbiju seriju San Antonija od 12 uzastopnih pobjeda. Kao gosti, Mevsi su došli do pobjede od 103:94 i tako se bar malo revanširali Sparsima za poraz u prvoj rundi plej-ofa prošle sezone.

Tada su ih košarkaši San Antonija, kao sedmi tim Zapada, izbacili u šest utakmica, uprkos činjenici da se Dalas cijele sezone borio da dođe do drugog mjesta pred plej-of. Serijom 14:2 u posljednjih pet minuta, Mevsi su dobili Sparse, ali im nisu oduzeli epitet najboljeg tima NBA lige, jer je samo još jedna ekipa do sada uspjela da pobijedi crno-bijele Grega Popoviča, a to je Nju Orleans Hornets.

Nenad Krstić zbog bolova u leđima nije igrao u Indijanapolisu, gdje je njegova Oklahoma pobijedila u produžetku (110:106, 96:96), najviše zahvaljujući Raselu Vestrbuku, koji je ubacio rekord karijere sa 43 poena.

Prva zvijezda tima Kevin Durent odigrao je 250. utakmicu u karijeri i doživio da su samo dvojica aktivnih igrača, Šakil O'Nil i Lebron Džejms ubacili više poena od njega u prvih 250 nastupa.

ISTOK

ATLANTIK: Boston 12-4, Njujork 8-8, Toronto 6-10, Nju Džersi 5-10, Filadelfija 3-13.

CENTRAL: Čikago 8-6, Indijana 7-7, Klivlend 6-9, Detroit 6-10, Milvoki 5-10.

JUGOISTOK: Orlando 11-4, Majami 9-7, Atlanta 9-7, Šarlot 6-10, Vašington 5-9.

ZAPAD

SEVEROZAPAD: Juta 12-5, Oklahoma Siti 11-5, Denver 9-6, Portland 8-7, Minesota 4-12.

PACIFIK: LA Lejkers 13-3, Finiks 8-8, Golden Stejt 7-9, Sakramento 4-10, LA Klipers 3-14.

JUGOZAPAD: San Antonio 13-2, Nju Orleans 12-2, Dalas 11-4, Memfis 7-9, Hjuston 4-11.