NBA: Šta je dovoljno da se pobijede Sparsi!

Ako nešto ne želite ove jeseni u NBA ligi je da vam u goste dođu San Antonio Sparsi.

NBA: Šta je dovoljno da se pobijede Sparsi! Izvor: MONDO

Njihovim sedmim domaćinima ove sezone, Nju Orleans Hornetsima, nije bilo dovoljno ni 17 poena prednosti u drugom poluvremenu da bi postali prvi tim koji je kod kuće pobijedio Sparse. Ne da su Manuel Đinobili i ostali dobili meč, već su u jednom trenutku i sami stigli do 17 poena (!?) prednosti.

Na kraju, bilo je 95:109.

"Teško je povjerovati da smo u jednom poluvremenu napravili 30 i više poena razlike protiv tima kakav je Nju Orleans", slegao je ramenima Đinobili, koji je 15 od 23 poena postigao u drugom poluvremenu utakmice, poslije koje je San Antonio stigao do skora 14-2, najboljeg u ligi.

Nakon što su sezonu počeli sa 8-0, košarkaši Hornetsa zabilježili su skor 4-4. Oni su sedmi put poraženi od San Antonija u devet mečeva.

U Detroitu, dva produžetka, uporni Tajšon Prins i nezaustavljivi Amare Studemajer.

Prins je dva puta pogađao za produžetak, prvo za 99:99 poslije 48 minuta, potom i 109:109 poslije prvog produžetka, ali na kraju nije uspio da spasi Detroit poraza od Njujorka - 116:125.

Niksi su od Studemajera dobili 37 poena i 15 skokova. Startni plej Njujorka Rejmond Felton bio je bolestan, ali je sa temperaturom ipak odigrao 53 minuta i ubacio 23 poena, uz 11 asistencija. Više od 50 minuta igrali su i Studemajer, Lendri Filds i Danilo Galinari.

Predrag Stojaković nije zabilježio treći nastup za Toronto, zbog povrede koljena, dok drugu uzastopnu utakmicu za Oklahoma Siti nije odigrao Nenad Krtić, koji ima problema sa povredom leđa.

U Denveru je odigrana utakmica sa najviše postignutih poena ove sezone - 271. Ne igrajući odbranu, Denver je pobijedio Finiks sa 138:133, a rezultat posljednje četvrtine bio je 33:44.

"Divna utakmica, osim iz ugla trenera koji rade odbrambene zadatke", rekao je prvi stručnjak Nagetsa Džordž Karl, koji je poslije borbe sa rakom u finišu prošle sezone dovoljno ojačao da se na početku ove vrati na klupu Denvera, što je u mnogome primjetno u igri ekipe.

S druge strane, trener Finiksa Alvin Džentri rekao je:

"Ne možete da pobijedite, ako nikoga ne čuvate. Morate nekoga da čuvate... Čak i ako čuvate Džordža Karla, morate bar malo da se koncentrišete", istakao je Dežntri šta misli od igri svog tima.

Čovjek može s pravom da se pita koliko bi Finiks primio poena da je igrao najbolji strijelac Denvera Karmelo Entoni!?

"Mislim da smo bili manje predvidivi na terenu bez Mela", rekao je plejmejker Denvera Čounsi Bilaps.

Indijana Pejsersi pobijedili su šampione na njihovom terenu, uprkos činjenici da je Kobi Brajant ubacio 41 od 92 poena Los Anđelesa - 92:95.

Kada je Brajant sa devet metara pokušao da izbori produžetak, a nije dobacio do koša, malo koji igrač Pejsersa znao je da je njihov klub zabilježio prvu pobjedu nad Lejkersima u Los Anđelesu od kada je 1999. godine otvoren Stejpls Centar!