NBA: Luda noć u Džersiju, i Torontu

U Nju Džersiju se igralo 63 minuta, a u Torontu rešetalo sa svih strana. Darko Miličić u odličnoj formi.

NBA: Luda noć u Džersiju, i Torontu Izvor: MONDO

Luda utakmica u Nju Džersiju, gdje su igrana čak tri produžetka. Plej Oklahome Tabo Sefološa proveo je na terenu 55 minuta a Oklahoma Siti pokazala koliko je jak tim, pošto je i bez najboljeg igrača Kevina Duranta savladala Nju Džersi sa 123:120.

Nevjerovatno veče imali su Džef Grin sa 37 i Rasel Vestbruk sa 38 poena, 15 skokova i 9 asistencija.Kod domaćina su odskočili Lopez i Farmar sa po 28 koševa. Naš Nenad Krstić imao je skroman učinak od 7 poena i 3 skoka.

Sjevernije, u Torontu je takođe igrana utakmica za pamćenje pošto su Reptorsi ubacili 19 trojki Vašington Vizardsima, i to bez Peđe Stojakovića koji je povrijeđen. Toronto je pobijedio sa 127:108, a najviše trojki ubacio je Derozan, pet. Pored broja ubačaja, treba imati u vidu da i procenat šuta za tri poena – 70 odsto (19-27)! Vizardsima se u ekipu vratio Džon Vol, koji je ubacio 19 poena.

Aktuelni šampioni Lejkersi su u velikom padu forme. Košarkaši Hjustona pobijedili su Los Anđeles Lejkerse sa 109:99 i naneli im četvrti uzastopni poraz u ligi, dok su Los Andjeles Klipersi savladali San Antonio sa 90:85 i prekinuli niz od 18 poraza u medjusobnim duelima.

Darko Miličić ponovo je odigrao odličnu utakmicu. Završio je meč sa Dalasom sa 12 poena, 8 skokova i 2 blokade, ali je njegova Minesota opet poražena. Dalas je slavio sedmi meč za redom , rezultatom 100:86.

Čikago je doživio težak poraz od 29 poena razlike od zahuktalog Orlanda, ali je zato konačno dobio na parketu Karlosa Buzera, koji je poslije dužeg odsustva zbog povrede debitovao za Bulse sa 5 poena.