NLB: Igokea i Široki polovično protiv "vječitih"

Crno-bijeli nisu dozvolili iznenađenje u tvrdoj utakmici sa Igokeom - 77:72. Široki nadigrao Crvenu zvezdu (78:75).

NLB: Igokea i Široki polovično protiv "vječitih" Izvor: MONDO

Silni porazi koje je Partizan mt:s ove sezone doživio na gostovanjima u NLB ligi, poslije desetog kola ne izgledaju tako strašno.

Jer, crno-bijeli se sa skorom 5-5 nalaze samo korak iza grupe od čak sedam vodećih ekipa!

Nevjerovatno, ali istinito je da prvu poziciju na tabeli regionalnog takmičenja dijele Krka, Budućnost, Cedevita, Hemofarm, Olimpija, Zagreb i Široki!

Aktuelni šampion u nedelju je savladao Igokeu rezultatom 77:72 (22:12, 18:19, 20:18, 17:23), a utakmicu je uprkos uzbudljivom finalu Dejvis kupa, ipak pratilo oko 3.000 ljudi u hali Pionir.

Nejtan Džavai postigao je 17 poena za samo 23 minuta (problemi sa prekršajima), Džejms Gist zaustavio se na 13, a Dušan Kecman na 12 poena.

Kod gostiju je sjajno odigrao plejmejker Brajan Čejs, koji je na 18 poena dodao četiri asistencije.

Crno-bijeli su odlučujuću prednost stekli već u finišu prve četvrtine. Serijom od 12:0 poveli su sa 22:11, a oko te prednosti se rezultat "vrteo" do kraja. Domaćin nije mogao preko "plus 14", niti su gosti prišli na manje od šest poena zaostatka.

Konačnih 77:72 može da zavara, jer je Igokea samo ublažila poraz košem Vitkovca i trojkom Joksimovića u posljednjih petnaestak sekundi.

Crvena zvezda je lako mogla da ostavi Zadrane same na dnu tabele, ali sa skorom 2-8 ipak i dalje dijeli posljednju poziciju.

Široki je zahvaljujući većem iskustvu i boljoj odbrani u posljednjih deset minuta slavio "tijesnu" pobjedu - 78:75 (24:17, 15:24, 24:23, 15:11).

Najveći teret podnio je kvartet Špralja (20p), Morović (18), Štemberger (16), Grgat (12), a crveno-bijelima je propala odlična partija Strahinje Miloševića, koji je zabilježio 15 poena, pet skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Džamar Jang ubacio je 16, Nemanja Nedović 12, Uroš Nikolić i Rikardo Marš po deset poena.

Hercegovci su početkom druge četvrtine stekli deset poena viška (27:17), ali je Zvezda uhvatila priključak i trojkama Janga i Majlsa izjednačila na 37:37. Luka Drča čak je donio ekipi Mihaila Uvalina vođstvo na poluvremenu.

U nastavku je dugo vladala rezultatska "klackalica" i činilo se da crveno-bijeli mogu do prvog trijumfa na gostovanjima.

Ipak, veliki broj grešaka i "hladne" ruke u četvrtoj četvrtini odnijeli su tu nadu. Sa samo osam poena za devet i po minuta Zvezda nije mogla više od časnog poraza.

Široki je poslije poraza od Krke na startu takmičenja dobio i šesti uzastopni meč u svojoj dvorani...

Statistički, prevagu su definitivno odnijeli na liniji slobodnih bacanja, šutirajući 27/32, dok su crveno-bijeli izveli samo sedam penala i sve pogodili.

/Dragičević 20, 8sk - Buker 14, 9sk/

TABELA: Krka, Budućnost, Cedevita, Hemofarm, Olimpija, Zagreb i Široki po 6-4, Partizan mt:s, Cibona, Nimburk i Radnički 5-5, Igokea 4-6, Zadar i Crvena zvezda po 2-8.

PAROVI 11. KOLA (11/12. decembar): Crvena zvezda - Cedevita, Zagreb - Budućnost, Nimburk - Olimpija, Krka - Cibona, Igokea - Hemofarm, Zadar - Partizan mt:s, Radnički - Široki.

(MONDO, foto: MN Press - arhiva)