NBA: Miličić perfektan, pa povrijeđen

Srpski centar fenomenalno počeo utakmicu sa Njujorkom, ali je zbog povrede kvadricepsa proveo na terenu samo osam minuta. Nenad Krstić dobar u porazu.

NBA: Miličić perfektan, pa povrijeđen Izvor: MONDO

Deset poena, uz stoprocentan šut iz igre (4/4) i sa linije slobodnih bacanja (2/2), po jedan skok, asistencija i blokada...

Darko Miličić bio je riješen da se "osveti" Njujork Niksima i Majku D'Antoniju zbog sjedenja na tribinama većim dijelom prethodne sezone, ali ga je tijelo izdalo već u drugoj četvrtini. Srpski centar napustio je igru zbog povrede kvadricepsa i nije se vratio na teren...

Kevin Lav predvodio je Minesotu sa 33 poena i 15 skokova, ali je Amari Studemajer (34p) imao bolje pomagače i Niksi su slavili rezultatom 121:114.

Ekipi Njujorka to je bila deseta pobjeda u posljednjih 11 utakmica, a Studemajeru peta zaredom sa 30 i više poena!

Pet pobjeda zaredom nanizali su i Majami Hit, koji su u noći između ponedeljka i utorka kao gosti slavili u Milvokiju - 88:78.

"Velikoj trojci" koju čine Džejms, Vejd i Boš priključio se sa 18 poena Portorikanac Karlos Arojo i to je bilo sasvim dovoljno za trijumf. Preostala šestorica igrača Majamija postigla su ukupno 12 poena za 91 minut proveden na parketu!

Nenad Krstić pružio je jednu od najboljih partija ove sezone, ali je Čikago na svom parketu bio preveliki zalogaj za Oklahoma Siti Tander - 99:90.

Rekonvalescent Karlos Buzer zabilježio je 29 poena i 12 skokova, a Krstić na drugoj strani 18 poena (šut 8/12) i šest skokova za samo 22 minuta.

OSTALI REZULTATI:

Indijana - Toronto 124:100
Orlando - Atlanta 74:80
Juta - Memfis 94:85
LA Klipers - Sakramento 98:91

ISTOK

Atlantik: Boston 16-4, Njujork 13-9, Toronto 8-13, Filadelfija 6-14, Nju Džersi 6-15.

Central: Čikago 11-8, Indijana 10-9, Milvoki 7-13, Klivlend 7-13, Detroit 7-14.

Jugoistok: Orlando 15-6, Majami 14-8, Atlanta 14-8, Šarlot 7-13, Vašington 6-13.

ZAPAD

Sjeverozapad: Juta 16-6, Denver 13-6, Oklahoma Siti 14-8, Portland 9-11, Minesota 5-16.

Pacifik: LA Lejkers 14-6, Finiks 11-9, Golden Stejt 8-12, LA Klipers 5-17, Sakramento 4-15.

Jugozapad: San Antonio 17-3, Dalas 16-4, Nju Orleans 13-7, Memfis 8-14, Hjuston 7-13.